Дошкільний навчальний заклад - центр розвитку дитини
№ 20 "Пірамідка" Херсонської міської ради
Давайте знайомитись!
З 30 грудня 1962 року на підставі рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради депутатів трудящих № 1511 "Про ввід в експлуатацію двоповерхової будівлі дитячого ясел – садка по вулиці 40 років Жовтня, 11-a у м. Херсоні" розпочав функціонування ясла – садок №20.
Вся будівля має корисну площу 986 кв. метрів, із загальним об’ємом 4345 куб. метрів. Заклад розрахований на 135 місць та 7 вікових груп.
За період з 1962 року по 2000 рік керували закладом 6 завідувачів: Сандоровська Дора Рафаїловна, Барандич Анастасія Олександрівна, Кузьменко Валентина Григорівна, Таратута Тамара Василівна, Стукан Валентина Іванівна, Борщ Олена Юріївна.
З 2000 року дошкільний заклад очолює директор Маценко Тетяна Михайлівна. Керує освітнім процесом вихователь-методист Гринишена Тетяна Станіславівна, здійснює медичне обслуговування сестра медична Ясавієва Світлана анатоліївна, забезпечує виконання адміністративно-господарської роботи Моргун Світлана Петрівна.
У 2001 році дошкільний заклад перейменований в Херсонський ясла-садок № 20 Херсонської міської ради.
Завдяки успіхам та досягненням діяльності педагогічного колективу та працівників з 1 вересня 2013 року Херсонський ясла - садок № 20 став відповідати статусу Дошкільного навчального закладу – центру розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради (на підставі рішення Херсонської міської ради від 29.03.2013 року).
В дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини «Пірамідка» функціонують 7 вікових груп, де виховується 138 дітей, віком від 2 до 6 років.
Розвивають, виховують та доглядають за ними 40 працівників, з них 16 педагогів. Кожна група має свій ігровий майданчик, який відповідає назві, та має свої затишні куточки та своє життя.
Типовим для всіх групових кімнат є облаштування ігрових центрів пізнавальної активності, які обладнані різноманітним, багатофункціональним матеріалом, де діти об’єднуються за власними симпатіями і уподобаннями та розгортають різні види діяльності: художню, пізнавальну, ігрову, мовленнєву, трудову та інші.
Ці центри («STREAM - центр», «Будівельний», «Театральний», «Дитячий світ», «Математечна скарбничка», «Віконечко в природу», «Ізостудія», «Бібліотека», «Від звука до звука», «Спортивний», «Етнографічний», «У світі музики», «Куточок усамітнення») привертають увагу дітей і підказують їм творчі задуми, допомагають зорієнтуватися в своєму виборі. А головна цінність центрів - це активізація пізнавальної діяльності дітей, інтересу до нового, невідомого.
Сьогодні кожний дитсадок повинен забезпечити якісну дошкільну освіту, знайти достойне місце в освітянському просторі для того, щоб бути затребуваним і «привабливим» для батьків і дітей. Бо успішність в майбуньому базується на тому, що закладено в дошкільному дитинстві, коли відбувається інтенсивний розвиток здібностей і можливостей дитини.
Ось тому пріоритетним напрямком роботи педагогічного колективу дитсадка є пізнавальний розвиток дошкільників.
Для реалізації завдань цього напрямку в освітній процес з дітьми запроваджуються технології розвивального навчання. І завдання дорослого створити такі умови, де б враховувалися можливості кожної дитини, її здібностей, нахили, індивідуальні особливості, пропонуючи їй різні види діяльності, адекватні віку і такі, що просувають дитину в її розвитку.