top of page

    Для популяризації вивчення англійської мови в дитсадку «Пірамідка» пройшов тиждень «Magic English». Енергія та позитив керівника гуртка Катерини Ребро мотивували дітей до ігор «Театр тіней», «Head shoulders knees and toes», інтегрованих занять «What is your favourite toy?». На допомогу батькам запропоновано поради «Англійські ігри для двох», а для педагогів продовжується спецкурс «Вчимо англійську разом».
 
                              https://www.facebook.com/share/p/qzJnQfg3TdvrZjre/
................................................................

    Дитсадок «Пірамідка» підготувався до  щорічної міжнародної події - Година Землі. 
     Дошкільнята, батьки та педагоги взаємодіяли в різноманітних видах дитячої діяльності в ситуації темряви. В створених відео-заняттях для збагачення екологічної культури вихователі в доступній формі пояснили діткам про зміст логотипу цієї події,  дбайливе й економне ставлення до довкілля, ощадне споживання природних ресурсів тощо).
  Отже, всі небайдужі приєднаються до Години Землі: увечері 30 березня вимкнуть світло на одну годину з 20:30 по 21:30. Ми впевнені, що цей захід символічний, бо змушує і дітей, і дорослих усвідомити свою відповідальність та активізувати дії для природозбереження.

 
                              https://www.facebook.com/share/p/ezh1sdqFet65PdQs/
................................................................

    В дитсадку «Пірамідка» пройшов Тематичний тиждень «Стежинками казки», у ході якого проведено ряд заходів:
-Методичний захід з педагогами панорама педагогічних знахідок «Вплив казки на формування особистості дитини»;
-Виставка творчих дитячих робіт «Моя улюблена казка»;
-Тематичні відео- та онлайн-заняття;
-Для батьків підібрано відеотеку казок створених вихователями.
  Такі заходи дали змогу створити атмосферу радості, прагнення до добра і справедливості, інтерес до усної народної творчості.


                                  https://www.facebook.com/share/p/p42n7c4XWojEGK9J/
................................................................

     З 04 по 08 березня 2024 року у дитсадку «Пірамідка» пройшли Шевченківські дні, метою яких є: глибше ознайомити дітей із життям та творчістю українського народного поета Т. Г. Шевченка та показати, як він оспівує красу рідного краю, любов до України; виховувати шанобливе ставлення до творчості відомого поета. 
В усіх вікових групах протягом тижня проводилися: тематичні заняття по ознайомленню із творчістю та життям Т.Г. Шевченка; тематичні бесіди та розваги; читання, обговорення та вивчення з дітьми віршів сина українського народу Т.Г. Шевченка.


                                  https://www.facebook.com/share/p/SS9tkg5E2xAsQsas/
................................................................

     Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови! Любимо, шануємо, захищаємо та розвиваємо рідну мову! Тож продовжуємо навчати наших дітей української! 

                                   https://www.facebook.com/share/p/Uvp9hBhaEUVCSvvC/
................................................................

     З Днем Соборності України!
Херсон -
єднає всіх!


 https://www.facebook.com/groups/1433657287413621/permalink/1525322344913781/?ref=share
................................................................

     В дитсадку «Пірамідка» триває декада різдвяно-новорічних заходів: марафон зі створення нестандартних ялинок, тематичні заняття, свята і розваги для дошкільнят, підведення результатів якості освіти та освітньої діяльності педагогів. З позитивними вірою та надією зустрічаємо Новий рік!
 
                    https://www.facebook.com/share/NuSpy1c3bqMyDN7A/
................................................................

                           З прийдешнім Різдвом Христовим!
                           – Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,
                          Даруй літа щасливії цього дому господарю.
                          Даруй господарю, даруй господині,
                          Даруй літа щасливії нашій сла
вній Україні.
       
         
https://www.facebook.com/groups/1433657287413621/permalink/1507956489983700/
................................................................

      В дитсадку «Пірамідка» пройшов тематичний тиждень «Здорове харчування – здорове життя».  Дошкільнята під час цікавих завдань, інтерактивних вправ та вікторин розширили свої знання про джерела вітамінів, вчилися складати власну тарілку здорового харчування, ділилися рецептами своїх фірмових страв.

      А вихователі обговорили принципи здорового та збалансованого харчування. Такий  онлайн інтенсив став своєрідним дегустаційним туром, де учасники освітнього процесу знайомилися з новими смаками та обмінювалися кулінарними традиціями.

      Головні акценти заходу: «Здоров’я – понад усе!», «Головне – що в середині!»

 

                       https://www.facebook.com/share/v/XDiCb5ynq6mPkTUN/

...............................................................

           В нас людина кожна знає,
           Чим займатись вона має.
           Гарантує нам це право
           Основний Закон держави.

           Він дає дорослим й дітям
           Вільно і щасливо жити.

           Всі його повинні знати,
           І вивча
ти, й шанувати.


             https://www.facebook.com/share/3356Tusw4VF6skdZ/
................................................................

Вітаємо Збройні Сили України зі святом! Шануємо та віримо!
Низький уклін за захист Батьківщини
та українського народу!


https://www.facebook.com/share/eHGUoi3sR9UGUT6k/
...............................................................

    «Гідність — це про цінність людини, про віру в себе й інших; це про чесність, повагу, про плекання цих якостей у собі та готовність обстоювати те, що є правильним. Гідність — життєвий орієнтир, тому так важливо допомагати дітям плекати усвідомлену гідність. Саме з цією метою в дитсадку «Пірамідка»
проведено тематичні заходи патріотичного спрямування: 
    - Тематичні онлайн заняття «Україна – країна Гідності та Свободи»;
  - Проведено конкурс творчих робіт  «Мій рідний край, що зветься Україна» ;
    -  Флешмоб «Ми – діти вільної країни»;
    - Гурткова  робота «Формування лідерського потенціалу дошкільнят» з метою закладання основ лідерства в контексті формування ключових компетентностей у дошкільнят: комунікація, командна робота, критичне мислення, креативність (модель 4-К), а також опанування дітьми навичками соціально доцільної поведінки.
  Проведення таких т
ематичних заходів направлені на формування моральних  почуттів  із  усвідомлення  єдності  України  та  найголовнішої  людської  радості – жити  серед  людей, навчити дітей бачити  і  відчувати,  розуміти  і  переживати  всім  серцем,  шанобливо  ставитися  до  оточуючих  та  спільних  цінностей  українського народу.


                                         https://www.facebook.com/share/6X4M2HCXn2v5UZrD/
...............................................................

   В рамках проєктів «Пріоритети кадрової політики», «Дитина: перспективи розвитку» Програми розвитку ЗДО на 2023-2028 роки упродовж тижня весь освітній процес підпорядковувався ряду заходів щодо відзначення Всесвітнього Дня дитини, Дня доброти та Дня толерантності:

  • Педагогічний коучинг «Лідерство: навчання через досвід».

  • Тематичні онлайн та відео заняття для дошкільнят з теми «Долоньки добрих справ», «Хочу-можу-треба. Базова якість особистості відповідальність».

  • Консультації для батьків «Сенс виховання дитини-лідера для батьків» «Толерантність – це…», « Сіємо зерна добра та любові», батьківський всеобуч «Розуміємо один одного», «Привчаємо дітей бути відповідальними»;

  • Психологічний тренінг для педагогів «Психологія лідерства» (практичний психолог Тетяна Савченко).

   Метою проведення таких заходів є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Формування національно-культурної громадянської ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку суспільно-державницьких та духовно-моральних цінностей дошкільнят.
 

https://www.facebook.com/share/jU28LigTpDLBMaXw/
 ...............................................................

Інформація щодо відзначення першої річниці деокупації міста Херсона та правобережної частини Херсонської області

     В рамках проєкту Програми розвитку ЗДО на 2023-2028 роки «Партнерська взаємодія: діти–батьки–педагоги» започатковано до Дня першої річниці деокупації міста Херсон та проведено тематичний Тиждень «Мій вільний Херсон», метою якого було: формування свідомого ставлення до героїзму українських військових і жителів міста в лиху годину, поглиблення знань з історії міста, виховання любові та поваги до людей, які ціною свого життя звільнили рідне місто від російських окупантів. Під час Тижня «Мій вільний Херсон» відбулися наступні заходи:

 - педагогічна година «Від ідей до практичного застосування» до проведення Тижня «Мій вільний Херсон» (форми, види партнерської взаємодії та спілкування, методи навчання, прийоми мотивації учасників освітнього процесу),

 - «Скарбничка історичної пам’яті» (історичні довідки для батьків щодо оборони патріотами міста Антонівського мосту, про трагедію в Бузковому парку, загибель Юрія Кирпатенка, диригента музично-драматичного театру імені Куліша, про депортацію мешканців міста та лівобережної частини Херсонщини, залякування, вивезення культурних та історичних пам’яток з краєзнавчого та художнього музеїв тощо),

 - тематичні онлайн та відео заняття для дошкільнят з теми «Мій вільний Херсон». Результатом цих заходів, в основу яких закладено пріоритет загальнолюдських цінностей з акцентом на особистісно-діяльнісний підхід щодо святкування Дня визволення міста Херсон та шанування загиблих при обороні та захисту міста, стали розповіді дітей «Мої враження від визволення рідного міста», творчі роботи дітей «Я люблю Херсон» (вітальні листівки, поробки, малюнки), тематичні бесіди з вихованцями «Що я роблю для скорішої Перемоги» (гарна поведінка в сім’ї, виконання своїх обов’язків в сім’ї, щоденна присутність на заняттях, улюблені справи тощо).

 

https://www.facebook.com/share/UbKyvoSGgRns7qpq/

 ...............................................................

   У дитсадку "Пірамідка"пройшов марафон "Happy Halloween"🎃🐈‍⬛. До цього заходу охоче долучилися і дітки🧑‍🦰👱‍♀️, і батьки🦸‍♂️🦸‍♀️. Під час марафону вихованці дізналися цікавинки про це свято, робили різноманітні поробки🎨, магічні експерименти🔮, кулінарні шедеври🍩🍭🥠, виготовили символ свята Jack-o-lantern🎃, а також продемонстрували свої костюми👨‍🚒🧑‍🚀👸🤴🧙‍♂️🦹🧜‍♂️🧞. І як  результат заходу: позитивні емоції 🙂та задоволення від ситуації успіху виконання власних робіт.

https://www.facebook.com/groups/1433657287413621/permalink/1480191756093507/

 ...............................................................

Дякуємо за захист!          

        У дитсадку «Пірамідка» продовжує тривати тематичний тиждень «Шануємо воїнів України!» до свята Дня захисників і захисниць України. До цього заходу охоче долучилися вихованці, батьки, педагоги, активна взаємодія яких у тематичних заняттях, інтерактивних онлайн іграх і вікторинах стала результатом створення вітальних листівок, дитячих малюнків, поробок, оберегів, слів подяки на честь захисників і захисниць України.

        Дякуємо Силам оборони України за можливість жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей.

https://www.facebook.com/groups/1433657287413621/permalink/1462685354510814/

 ...............................................................

     День Незалежності України

        

           В нашому садочку триває проєкт «З Україною в серці» присвячений  до Дня Незалежності України, в ході якого провелися тематичні заходи патріотичного спрямування:

  • декламування дітьми віршів про Україну «В боротьбі за незалежність»;

  • прийняли участь в челенджі, склавши розповіді про Україну «А що цікавого про Україну дізнався ти?»;

  • проведено музично-ритмічні вправи патріотичного спрямування «Ми маленькі українці», «Україна назавжди», «Я малюю МИР над Україною»;

  • діти із задоволенням створили творчі роботи  з патріотичної тематики «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».

     Проведення такого тематичного заходу направлене на розширення знань дітей про Україну, сприяє виробленню позитивного ставлення до себе як маленького громадянина, формуванню ключових компетентностей дошкільників, зокрема соціально-громадянської, підвищення самооцінки та виховання поваги до інших людей та любові до країни, в якій ми живемо.

https://www.facebook.com/groups/1433657287413621/permalink/1443469273099089/  

 ...............................................................

                                      День Державного Прапора України

      Напередодні державних свят Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у Дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради стартував проєкт «З Україною в серці».
     До Дня Державного Прапора України дітям в ігровій формі розповідалося про державні та народні символи  України, а малята разом з батьками із задоволенням створили творчі роботи «Прапор України» та долучилися до  флешмобу «Наш прапор майорить неначе птах: народ не вмер, й нікому не скорився».



               
https://www.facebook.com/groups/1433657287413621/permalink/1442950163151000/?ref=share 


  ...............................................................

 

ЗВІТ

про діяльність керівника 

Дошкільного навчального закладу-центру розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради в 2022/2023 навчальному році

 

Мета звітування:

          Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

 

           Загалом за минулий навчальний 2022/2023 рік ми пережили окупацію міста, переміщення більшості з нас за межі нашого міста, захоплення дитячого садка окупаційною владою, що позначилося на всіх сферах нашого життя. Особливих змін зазнала освітня галузь, зокрема дошкільна. Освітній процес в закладах дошкільної освіти було призупинено з початку війни, а відновилася освітня діяльність з січня 2023 року.

Сьогодення внесло корективи в наше життя та незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей. Робота кожного з нас,  і педагогів, і батьків, надзвичайно важлива, ми маємо максимально створити дітям умови для забезпечення фізичного й психічного здоровя наших дошкільнят, навчання їх елементарним навичкам самозахисту та продовження їх розвитку, виховання та навчання.

У стані війни діти дошкільного віку належать до найвразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та дошкільної освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, із території затоплення після руйнування греблі Каховської ГЕС, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи в нових соціальних умовах.

Тому важливим завданням нашого закладу дошкільної освіти є консолідація зусиль (взаємозв’язок, взаємодія, постійний діалог) всіх учасників освітнього процесу (дітей, батьків, педагогічних працівників, працівників господарчо-обслуговуючого персоналу, громадськості) з метою забезпечення необхідних умов для забезпечення дошкільної освіти, повноцінної соціалізації дітей та створення безпечного освітнього середовища. Така робота, безумовно, дає змогу оцінити та визначити необхідні заходи в організації діяльності закладу дошкільної освіти у воєнний час, а також спрогнозувати заходи, які будуть спрямовано на відродження дошкільної освіти нашого міста і, зокрема, нашого дитячого садка у повоєнний період.

Управлінська діяльність директора

У минулому 2022/2023 навчального року увага керівникабула зосереджена на збереженні майна закладу, вчасну організацію працівників, які перебували в місті, на визначення пошкоджень будівлі, території закладу, їх усунення; утримання будівлі та території в належному стані, прибирання території від битого скла, шиферу, іншого будівельного сміття; а також на використанні інтерактивних форм впливу на педагогічний процес з метою забезпечення якості дошкільної освіти в умовах дистанційного формату навчання під час війни.

Управлінські рішення та дії керівника в навчальному році були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності та мотивації педагогічного ко­лективу при виконанні річних завдань та пріоритетних напрямів роботи, зокрема на:

- упровадженні технологій та методик роботи дистанційного навчання;

- взаємодії з сім'єю в умовах дистанційного навчання під час війни, удосконаленні та оновленні підходів з розвитку партнерських відносин між дитсадком та сім'єю з врахуванням потреб кожної сім’ї, а також фіксації результів зворотного зв’язку з сім’ями для планування консультативної та методичної допомоги батькам з різних питань виховання дітей;

- організації заходів з підготовки реалізації проєктів в освітньому процесі, якими були охоплені діти, батьки, педагоги;

- поповненні та оновленні сайту закладу дошкільної освіти довідковим, інформаційним, просвітницьким матеріалами стосовно розвитку, виховання та навчання дошкільників.

 

          Заклад дошкільної освіти упродовж 2022/2023 навчального року чотири рази було пошкоджено будівлю та територію закладу (04.12.2022, 15.12.2022, 03.01.2023, 08.02.2023). Заміни потребують 49 металопластикових вікон, 8 зовнішніх металопластикових та 4 внутрішніх металопластикових дверей, суттєво постраждало асфальтове покриття внутрішнього подвір’я, дахи 7-и прогулянкових павільйонів тощо.

Керівником було надіслано проєктні пропозиції до «Проєкту відновлення Херсонської міської територіальної громади на 2023-2027 роки» щодо відновлення будівлі, території дитсадка, добудови до основної будівлі модульної захисної залізобетонної наземної споруди подвійного призначення місткістю до 200 осіб; подано і проектна пропозиція найпростішого захисного укриття, що є меншовартісною; а також надіслано пропозицію стосовно термомодернізації будівлі дитсадка. Маємо велику надію на те, що нашому місту допоможуть відновити його інфраструктуру, навчальні заклади, підприємства.

 Освітній процес було призупинено в дитячому садку і після початку війни, і з вересня 2022 року, бо заклад було захоплено окупаційною владою, проте, зв'язок з батьками та дітьми підтримувався.

 Наша держава тримала достойно удар країни-агресора рф, на державному рівні вирішувався процес підтримки працівників закладів освіти міста та забезпечувалося своєчасним та миттєвим законотворчим реагуванням на освітні виклики, що поставали в умовах продовження воєнного стану. Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» створив умови для відновлення якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану. Державні гарантії педагогічним працівникам визначила нова стаття 57-1 Закону України «Про освіту».

           Тому після його деокупації міста (11 листопада) поступово відновлювався освітній процес, працювати ми почали в дистанційному форматі.

 

Підвищення рівня організації освітнього процесу у ЗДО

З урахуванням реалій умов воєнного стану організація освітнього процесу в Дошкільному навчальному закладі-центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради відбувалася з урахуванням безпекової ситуації за допомогою дистанційної форми роботи.

З січня місяця 2023 року педагоги продовжили надавати дітям освітні послуги на виконання листа МОНУ від 27.07.2022 № 1/8504-22 та методичних рекомендацій «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році».

Враховуючи вікові особливості дітей дошкільного віку, ключовою передумовою налагодження ефективного та дієвого освітнього процесу була партнерська взаємодія між батьками та педагогічним колективом.

Задля забезпечення ефективності комунікації з батьками, вихователями й усіма учасниками освітнього процесу, було обрано оптимальні для виконання кожного конкретного завдання канали комунікації, а саме:

  • розміщення на сайті ЗДО рекомендацій для батьків щодо роботи з дітьми, відповідно до їхнього віку;

  • створення спільнот із батьками, вихователями, психологами в соціальних мережах в групах Viber (вихователі Степанова В.В., Мартинова В.С., Заруцька С.М., Коломієць Ю.В., керівник музичний Трагерюк Я.Г., керівник гуртка Ребро К.О.);

  • використання електронних платформ Google Meet (вихователь Ткаченко І.М.),  Google Classroom (вихователі Іщенко Г.В., Скібіцька Є.І., Якушенко О.В.) з метою надання інформаційно-освітніх та психолого-педагогічних послуг відповідно до розкладу занять затвердженого директором закладу.

  • створено Google-диск, де зберігаються всі види роботи з освітньої діяльності закладу для здійснення вчасного контролю за роботою педагогів, а також для усунення недоробок  та упущень в плануванні та проведенні занять з дошкільниками.

У процесі організації освітньої діяльності в дистанційному форматі зверталася особлива увага на такі аспекти:

  1. Організація навчання педагогічних працівників з питань дистанційної роботи та надання їм методичної підтримки.

    З цією метою було проведено ряд заходів для педагогів, а саме:

- педагогічні ради: «Дистанційне навчання дошкільників в умовах воєнного стану», «Дотримання професійних компетентностей педагогами відповідно до вимог державного професійного стандарту»; «Підсумки роботи в навчальному 2022/2023 році»;

- майстер-клас «Алгорит створення відео-занять»;

  • педагогічні години «Особливості організації дистанційної роботи з дошкільниками», «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини»;

- круглий стіл для педагогів «Онлайн-ігри для дітей дошкільного віку»;

- тренінг для педагогів «Сім монстрів педагогічного вигорання», «Світ емоцій та почуттів дитини»;

- консультації «Google Classroom», «Особливості роботи на платформі Google Meet», «Відповідальність за порушення академічної доброчесності», «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку: основні завдання та шляхи їх реалізації», «Які орієнтири для розвитку комунікативних умінь дошкільників за ECERS-3 – міжнародною методикою оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО (за брошурою «Мовлення та грамотність»)», «Як формувати власну емоційну безпеку в умовах війни», «Як зберегти емоційне здоровя дітей в умовах війни», «Основні завдання літнього періоду в ЗДО: освітні та оздоровчі».

- щомісяця педагоги проводили самоаналіз проведеної роботи, характеризуючи позитивні та негативні моменти в спілкуванні з дітьми, власної педагогічної діяльності, взаємозв’язку та співпраці з батьками.

Професійна підготовка педагогічних працівників до роботи з дітьми дошкільного віку передбачає не тільки формування відповідних знань, а головне - формування особистісних якостей, які демонструють пластичність і мобільність професійних дій, здатність до збільшення різних варіантів запитань, які забезпечують активність дітей. Тому педагоги упродовж навчального року активно підвищували свій професійний рівень, за які отримували відповідні сертифікати, а саме:

  • «Фребелівська педагогіка в сучасній освіті: вимоги, тренди, перспективи» (13 педагогів);

  • «Фінансова грамотність змалечку «Афлатот» (3 педагогів);

  • Організація освітнього процесу для дітей дошкільного віку у змішаному форматі» (5 педагогів);

  • «Взаємодія педагогів у роботі з обдарованими дітьми» (3 педагогів);

  • «Створення інтерактивних ігрових завдань для дошкільників та учнів початкової школи за допомогою вебсервіса TinyTap» (1педагог);

  • «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» (13 педагогів);

  • «Перша домедична допомога в умовах війни» (13 педагогів);

  • «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» (13 педагогів);

  • «Навчальний курс із безпеки життя» (13 педагогів).

       Педагоги постійно вивчали новинки науково-методичної літератури, знайомилися з тематикою педагогічних інноваційних проблем, над якими працювали вихователі закладів дошкільної освіти міста, прослуховували семінари, вебінари, майстер-класи на платформах «Всеосвіта» та «НаУрок», а також вели планування своєї освітньої діяльності в Google-таблицях.

      Керівник гуртка «Весела англійська» Катерина Ребро надсилає власно розроблені відео-заняття на платформу Всеосвіта, за що отримала грамоту «За ефективне та безпечне використання інформаційних технологій в педагогічній діяльності та підвищення професійної компетентності» та подяку «За вміння збирати, опрацювати, зберігати та розповсюджувати інформацію, яка є корисною для освітнього процесу та вагомий внесок у розвиток найбільшої в Україні онлайн-бібліотеки методичних матеріалів».

 

2. Організація психолого-педагогічної підтримки та супровід усіх учасників освітнього процесу.

       З 14 березня 2022 року розпочав свою роботу кризовий центр психологічної служби Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради. Створений сайт кризового центра з рубриками: для батьків, для дітей, для педагогів і особлива рубрика ми з вами на зв’язку, де працівники психологічної служби додають відео заняття для дітей та відео консультації для батьків та педагогів. Практичний психолог Тетяна Савченко постійно інформувала батьків щодо допомоги дітям у подоланні негативних наслідків травмуючих подій та адаптації до нових обставин їхнього життя.

      Щодня оновлювалася інформація рубрик трьох напрямків для дітей, для батьків, для педагогів з метою вчасного їх інформування з актуальних питань (https://sites.google.com/view/savchenko-tanya/кризовий-центр).

За період роботи кризового центру було проведено 88 відео-заняття для дітей з метою поліпшення та стабілізації емоційного стану, зняття стресу та розслаблення м`язів, звернення уваги до свого тіла, загального розвитку дітей, переключення уваги дітей на цікаві ігрові заняття, дихальні вправи, розвитку логічного мислення, сприйняття, розвитку пам`яті, стабілізації емоційного стану дошкільнят та інше.

А також психологічною службою проведено 54 відео-консультації для батьків з різних питань з метою поліпшення та стабілізації емоційного стану, звернення уваги до свого тіла, активізації та підтримці внутрішнього ресурсу та інше.

        З початку навчального року запрацював додатково ютуб-канал. Посилання на ютуб-канал: https://www.youtube.com/@user-yd4jt6yu7m/videos

Наразі налічується 149 користувачів.

        За таку плідну та активну роботу Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» висловила подяку працівникам психологічної служби у системі освіти України, зокрема і практичному психологу дитсадка Тетяні Савченко,  за спільну роботу, творчий потенціал, віддану і продуктивну працю, активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, проявлену під час воєнних дій (наказ 04.08.2022 № 22.1/10-1038 «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України»).

Також практичний психолог Тетяна Савченко була нагороджена грамотою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, виявлену під час воєнних дій (наказ № 33 від 29.06.2022 «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України Грамотою, Подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»).

 

3. Систематичність організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.

Освітня діяльність здійснювалась відповідно до комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт» К.Крутій, за розділами «Особистість дитини», «Дитина в природному довкіллі», «Дитина у соціумі», «Дитина в світі культури», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини» та «Гра дитини». Щоденно вихователі надсилали батькам в соціальних мережах в групах Viber (вихователі Степанова В.В., Мартинова В.С., Заруцька С.М., Коломієць Ю.В., керівник музичний Трагерюк Я.Г., керівник гуртка Ребро К.О.); на електронні платформи Google Meet (вихователь Ткаченко І.М.) та  Google Classroom (вихователі Іщенко Г.В., Скібіцька Є.І., Якушенко О.В.), відео-заняття, залучаючи дітей до дидактичних, настільно-друкованих ігор, різних видів театрів, до малювання, поробок з паперу, роботи з пластиліном та природного матеріалу відповідно до розробленого розкладу занять, затвердженого директором дитсадка.

Останнього тижня кожного місяця педагоги, батьки та діти активно долучалися до творчого ART-проєкту «На крилах дитячої творчості» з тем: «Моя квітуча Україна», «Моя улюблена книжка», «Про безпеку треба дбати, щоб щасливими зростати». До відповідної теми педагоги надсилали цікаві та розвивальні відео-заняття, а діти з батьками проявили активний зворотній зв'язок, надсилаючи фото та відео з творчими розповідями дітей, сімейними співами українських пісень, малюнками та поробками.

З метою популяризації української мови, українських народних обрядів, звичаїв та традицій в ЗДО проведено тематичні Дні: «Української мови та писемності», «Зимові свята та розваги», «Веселої калити», «Вишиванка – душа нашого народу».

З метою розвитку спостережливості та допитливості розуму дитини, її прагнення до пізнання світу, розвитку всіх її пізнавальних здібностей, вміння винаходити, використовувати нестандартні рішення у важких ситуаціях в ЗДО було проведено тиждень «Експериментів та дослідів» в ході якого педагоги пропонували дітям цікаві відео з дослідами та експериментами з живою та неживою природою та отримували зворотній зв'язок з висновками дітей про проведений той чи інший дослід та експеримент.

У лютому та березні місяці педагогами було організовано «Поетичний марафон до дня народження  Лесі Українки та Тараса Шевченка» з метою популяризації творчості відомих українських поетів. Родини активно взяли участь – надіслали дитячі малюнки, відео з декламуванням дітей улюблених віршів напам’ять.

Для сприяння оздоровленню дітей, формуванню потреби у щоденних заняттях фізичними вправами, оптимізації рухової підготовленості дітей дошкільного віку проведено День здоров’я дітей «Здорова малеча», в ході якого педагоги запропонували малятам цікаві та розважальні відео з рухливими іграми та вправами, надали тематичні консультації для батьків.

Також в закладі дошкільної освіти було організовано та проведено День довкілля «Оберігаймо планету разом», під час якого проведено ряд заходів,  спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища (очищення водних джерел, озеленення територій) та поширення екологічних знань задля підвищення рівня екологічної свідомості вихованців.

До Тижня фінансової грамотності в дитсадку проведено міні-проєкт «Я хочу – мені треба» з проведенням ряду заходів:

  • тематичних занять «Навіщо потрібні гроші», «Крамниці», «Що можна купити за гроші?», «Національні гроші»;

  • тематичних консультацій для батьків «Економічне виховання дітей в сім’ї», «Знайомимо дошкільників з економікою», «Кишенькові гроші – користь і шкода для дитини».

  • дидактичних ігор «У магазин», «Хочу і потрібно», «Грошові знаки», «Професії», «У зарплату», «Розумні витрати», «Гроші - ціна», «Банк».

Така робота допомогла сформувати у дошкільнят поняття про гроші, просте розуміння того, як використовувати доступні ресурси, вміння встановлювати залежність між витратами та грошовими коштами, усвідомлювати важливість ощадливості, практичності, дбайливості.

На сайті дитячого садка розміщено інформацію про вище зазначені заходи: https://dnzpiramidka.wixsite.com/piramidka20.  

Проведення внутрішнього моніторингу оволодіння дітьми ключовими компетентностями  здійснювалось опосередковано (за участі вихователів і батьків) в групах старшого дошкільного віку. Результати досліджень  вказують на те, що у більшості випускників розвинене диференційоване сприймання, логічне мислення, володіння розумовими діями аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, групування необхідних для свідомого засвоєння знань про навколишній світ. Діти уміють розв’язувати нескладні логічні та математичні задачі, виділяти звуки, розрізняти просторові і кількісні відношення речей. Це свідчить про належний рівень готовності до навчання в школі.

Поряд з позитивними досягненнями в освітньої процесі залишається низка  нерозв’язаних проблем, які потребують подальшої роботи.

Так,  набуло вагомості питання виховання почуття цінності власного життя, власної безпеки,  навчання практичним вмінням застосовувати елементарні навички самозахисту та безпеки, вміння орієнтуватися та приймати рішення в складних надзвичайних ситуаціях. Залучення методик з безпеки життєдіяльності та технологій гуманістичного спрямування потребує подальшого використання в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.   

Набуло гостроти питання і формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку. Важливо консолідувати зусилля педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм; сприяє формуванню у дітей позитивного образу своєї країни, утверджує активні позиції громадянина своєї країни, виховує ціннісне ставлення до своєї родини як частини свого народу, його історії, традицій, культури. Продовжувати удосконалювати форми, методи, види комунікаційної співпраці з батьками.

Беззаперечно, важливою складовою є мовлення дітей для розвитку їх пізнавальних процесів, свідомості, формування загальної картини світу, здатності до регуляції поведінки й діяльності. Необхідно посилити роботу з розвитку у дошкільників зв’язного мовлення, адже у більшості дітей сформовані  посередні, а іноді, слабкі навички користування рідною мовою. Адже питання української самоідентичності стоїть як ніколи гостро.

В умовах воєнного стану зазнала змін й організація роботи з кадрами, зокрема підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Проте, всі форми та види роботи з атестації педагогічних працівників переведено на дистанційний формат та успішно виконано. За результатами чергової атестації педагогічних працівників закладу дошкільної освіти Тетяні Савченко, практичному психологу, атестаційною комісією закладу дошкільної освіти присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії». Міська атестаційна комісія управління освіти Херсонської міської ради підтвердила відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої  категорії» директорці Тетяні Маценко.

 Виходячи з аналізу освітньої,  методичної роботи у 2022/2023 навчальному році та враховуючи потреби у розвитку, виховані та навчанні дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану, педагогічний колектив визначив основні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

 

  1. Формування мовленнєво-комунікативної компетентності дошкільників шляхом розвитку навичок спілкування рідною мовою, здатності до конструктивної партнерської взаємодії; 

  2. Виховання інтересу до цінностей українського народу, прояву патріотичних почуттів, готовності до посильної участі в подіях соціально-громадянського простору;

  3. Продовжити налагодження ефективної комунікації учасників освітнього процесу на засадах партнерських відносин між закладом дошкільної освіти та сімєю.

 

 

ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД–ЦЕНТР РОЗВИТКУ

ДИТИНИ № 20 «ПІРАМІДКА» ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

м. Херсон, 73003, вул. Небесної Сотні, буд. 11 А, тел. (0552) 22-48-52,

е-mail: piramidka20@ukr.net Код ЄДРПОУ 24114332

______08.06.2023___№  02-04/46_____

На №_____________ від_____________

 

Витяг із протоколу

загальних зборів колективу та батьків

Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20

«Пірамідка» Херсонської міської ради

 

від 08.06.2023                                                                                       № 2

Присутні: 76 осіб

Працівники ДНЗ-ЦРД № 20: 27 осіб

Батьки – 51 особа

Порядок денний:

  1. Звіт про діяльність керівника Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради в 2022/2023 навчальному році. Доповідач Тетяна МАЦЕНКО, директорка.

 

СЛУХАЛИ:

Директорку Тетяну Маценко, яка звітувала про управлінську діяльністьупродовж 2022/2023 навчального року, яку було зосереджено на збереженні майна дитсадка, вчасне реагування та організацію працівників, які перебували в місті, для визначення пошкоджень будівлі та їх усунення; утриманні території в належному стані, прибиранні території від битого скла, шиферу, іншого будівельного сміття; використанні інтерактивних форм впливу на педагогічний процес для забезпечення якості дошкільної освіти в умовах дистанційного формату навчання; удосконалення взаємодії з батьками щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.

ВИСТУПИЛИ:

1. Тетяна Щевчук, голова ради батьківського комітету, яка підтвердила, що управлінські рішення та дії директорки в 2022/2023 навчальному році були дійсно спрямовано здебільшого на забезпечення працездатності  та мотивації ко­лективу дитячого садка при виконанні річних завдань та пріоритетних напрямів роботи, зокрема на:

- співпраці з сім'єю в умовах дистанційного навчання під час війни, удосконаленні та оновленні підходів з розвитку партнерських відносин між дитсадком та сім'єю з врахуванням потреб кожної сім’ї;

- організації заходів з підготовки проєктів в освітньому процесі, якими були охоплені діти, батьки, педагоги.

2. Інна Ткаченко, вихователь, яка доповнила виступ Тетяни Шевчук про те, що батьки разом з педагогами поповнювали та оновлювали сайт дитсадка досягненнями дітей та спільно виконаними роботами.

 

УХВАЛИЛИ:

  1.  Діяльність упродовж 2022/2023 навчальнго року керівника Тетяни МАЦЕНКО, директорки Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради, вважати здійсненою на достатньому рівні роботи.

 

Голова загальних зборів працівників

та батьків ДНЗ-ЦРД № 20                                                  Тетяна МАЦЕНКО

 

Голова ради батьківського комітету

ДНЗ – ЦРД № 20 «Пірамідка»                                           Тетяна ШЕВЧУК

 

Секретар загальних зборів                                                 Тетяна ГРИНИШЕНА

 

ЗВІТ

про діяльність керівника 

Дошкільного навчального закладу-центру розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради в 2022/2023 навчальному році

 

Мета звітування:

          Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

 

           Загалом за минулий навчальний 2022/2023 рік ми пережили окупацію міста, переміщення більшості з нас за межі нашого міста, захоплення дитячого садка окупаційною владою, що позначилося на всіх сферах нашого життя. Особливих змін зазнала освітня галузь, зокрема дошкільна. Освітній процес в закладах дошкільної освіти було призупинено з початку війни, а відновилася освітня діяльність з січня 2023 року.

Сьогодення внесло корективи в наше життя та незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей. Робота кожного з нас,  і педагогів, і батьків, надзвичайно важлива, ми маємо максимально створити дітям умови для забезпечення фізичного й психічного здоровя наших дошкільнят, навчання їх елементарним навичкам самозахисту та продовження їх розвитку, виховання та навчання.

У стані війни діти дошкільного віку належать до найвразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та дошкільної освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, із території затоплення після руйнування греблі Каховської ГЕС, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи в нових соціальних умовах.

Тому важливим завданням нашого закладу дошкільної освіти є консолідація зусиль (взаємозв’язок, взаємодія, постійний діалог) всіх учасників освітнього процесу (дітей, батьків, педагогічних працівників, працівників господарчо-обслуговуючого персоналу, громадськості) з метою забезпечення необхідних умов для забезпечення дошкільної освіти, повноцінної соціалізації дітей та створення безпечного освітнього середовища. Така робота, безумовно, дає змогу оцінити та визначити необхідні заходи в організації діяльності закладу дошкільної освіти у воєнний час, а також спрогнозувати заходи, які будуть спрямовано на відродження дошкільної освіти нашого міста і, зокрема, нашого дитячого садка у повоєнний період.

Управлінська діяльність директора

У минулому 2022/2023 навчального року увага керівникабула зосереджена на збереженні майна закладу, вчасну організацію працівників, які перебували в місті, на визначення пошкоджень будівлі, території закладу, їх усунення; утримання будівлі та території в належному стані, прибирання території від битого скла, шиферу, іншого будівельного сміття; а також на використанні інтерактивних форм впливу на педагогічний процес з метою забезпечення якості дошкільної освіти в умовах дистанційного формату навчання під час війни.

Управлінські рішення та дії керівника в навчальному році були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності та мотивації педагогічного ко­лективу при виконанні річних завдань та пріоритетних напрямів роботи, зокрема на:

- упровадженні технологій та методик роботи дистанційного навчання;

- взаємодії з сім'єю в умовах дистанційного навчання під час війни, удосконаленні та оновленні підходів з розвитку партнерських відносин між дитсадком та сім'єю з врахуванням потреб кожної сім’ї, а також фіксації результів зворотного зв’язку з сім’ями для планування консультативної та методичної допомоги батькам з різних питань виховання дітей;

- організації заходів з підготовки реалізації проєктів в освітньому процесі, якими були охоплені діти, батьки, педагоги;

- поповненні та оновленні сайту закладу дошкільної освіти довідковим, інформаційним, просвітницьким матеріалами стосовно розвитку, виховання та навчання дошкільників.

 

          Заклад дошкільної освіти упродовж 2022/2023 навчального року чотири рази було пошкоджено будівлю та територію закладу (04.12.2022, 15.12.2022, 03.01.2023, 08.02.2023). Заміни потребують 49 металопластикових вікон, 8 зовнішніх металопластикових та 4 внутрішніх металопластикових дверей, суттєво постраждало асфальтове покриття внутрішнього подвір’я, дахи 7-и прогулянкових павільйонів тощо.

Керівником було надіслано проєктні пропозиції до «Проєкту відновлення Херсонської міської територіальної громади на 2023-2027 роки» щодо відновлення будівлі, території дитсадка, добудови до основної будівлі модульної захисної залізобетонної наземної споруди подвійного призначення місткістю до 200 осіб; подано і проектна пропозиція найпростішого захисного укриття, що є меншовартісною; а також надіслано пропозицію стосовно термомодернізації будівлі дитсадка. Маємо велику надію на те, що нашому місту допоможуть відновити його інфраструктуру, навчальні заклади, підприємства.

 Освітній процес було призупинено в дитячому садку і після початку війни, і з вересня 2022 року, бо заклад було захоплено окупаційною владою, проте, зв'язок з батьками та дітьми підтримувався.

 Наша держава тримала достойно удар країни-агресора рф, на державному рівні вирішувався процес підтримки працівників закладів освіти міста та забезпечувалося своєчасним та миттєвим законотворчим реагуванням на освітні виклики, що поставали в умовах продовження воєнного стану. Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» створив умови для відновлення якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану. Державні гарантії педагогічним працівникам визначила нова стаття 57-1 Закону України «Про освіту».

           Тому після його деокупації міста (11 листопада) поступово відновлювався освітній процес, працювати ми почали в дистанційному форматі.

 

Підвищення рівня організації освітнього процесу у ЗДО

З урахуванням реалій умов воєнного стану організація освітнього процесу в Дошкільному навчальному закладі-центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради відбувалася з урахуванням безпекової ситуації за допомогою дистанційної форми роботи.

З січня місяця 2023 року педагоги продовжили надавати дітям освітні послуги на виконання листа МОНУ від 27.07.2022 № 1/8504-22 та методичних рекомендацій «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році».

Враховуючи вікові особливості дітей дошкільного віку, ключовою передумовою налагодження ефективного та дієвого освітнього процесу була партнерська взаємодія між батьками та педагогічним колективом.

Задля забезпечення ефективності комунікації з батьками, вихователями й усіма учасниками освітнього процесу, було обрано оптимальні для виконання кожного конкретного завдання канали комунікації, а саме:

  • розміщення на сайті ЗДО рекомендацій для батьків щодо роботи з дітьми, відповідно до їхнього віку;

  • створення спільнот із батьками, вихователями, психологами в соціальних мережах в групах Viber (вихователі Степанова В.В., Мартинова В.С., Заруцька С.М., Коломієць Ю.В., керівник музичний Трагерюк Я.Г., керівник гуртка Ребро К.О.);

  • використання електронних платформ Google Meet (вихователь Ткаченко І.М.),  Google Classroom (вихователі Іщенко Г.В., Скібіцька Є.І., Якушенко О.В.) з метою надання інформаційно-освітніх та психолого-педагогічних послуг відповідно до розкладу занять затвердженого директором закладу.

  • створено Google-диск, де зберігаються всі види роботи з освітньої діяльності закладу для здійснення вчасного контролю за роботою педагогів, а також для усунення недоробок  та упущень в плануванні та проведенні занять з дошкільниками.

У процесі організації освітньої діяльності в дистанційному форматі зверталася особлива увага на такі аспекти:

  1. Організація навчання педагогічних працівників з питань дистанційної роботи та надання їм методичної підтримки.

    З цією метою було проведено ряд заходів для педагогів, а саме:

- педагогічні ради: «Дистанційне навчання дошкільників в умовах воєнного стану», «Дотримання професійних компетентностей педагогами відповідно до вимог державного професійного стандарту»; «Підсумки роботи в навчальному 2022/2023 році»;

- майстер-клас «Алгорит створення відео-занять»;

  • педагогічні години «Особливості організації дистанційної роботи з дошкільниками», «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини»;

- круглий стіл для педагогів «Онлайн-ігри для дітей дошкільного віку»;

- тренінг для педагогів «Сім монстрів педагогічного вигорання», «Світ емоцій та почуттів дитини»;

- консультації «Google Classroom», «Особливості роботи на платформі Google Meet», «Відповідальність за порушення академічної доброчесності», «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку: основні завдання та шляхи їх реалізації», «Які орієнтири для розвитку комунікативних умінь дошкільників за ECERS-3 – міжнародною методикою оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО (за брошурою «Мовлення та грамотність»)», «Як формувати власну емоційну безпеку в умовах війни», «Як зберегти емоційне здоровя дітей в умовах війни», «Основні завдання літнього періоду в ЗДО: освітні та оздоровчі».

- щомісяця педагоги проводили самоаналіз проведеної роботи, характеризуючи позитивні та негативні моменти в спілкуванні з дітьми, власної педагогічної діяльності, взаємозв’язку та співпраці з батьками.

Професійна підготовка педагогічних працівників до роботи з дітьми дошкільного віку передбачає не тільки формування відповідних знань, а головне - формування особистісних якостей, які демонструють пластичність і мобільність професійних дій, здатність до збільшення різних варіантів запитань, які забезпечують активність дітей. Тому педагоги упродовж навчального року активно підвищували свій професійний рівень, за які отримували відповідні сертифікати, а саме:

  • «Фребелівська педагогіка в сучасній освіті: вимоги, тренди, перспективи» (13 педагогів);

  • «Фінансова грамотність змалечку «Афлатот» (3 педагогів);

  • Організація освітнього процесу для дітей дошкільного віку у змішаному форматі» (5 педагогів);

  • «Взаємодія педагогів у роботі з обдарованими дітьми» (3 педагогів);

  • «Створення інтерактивних ігрових завдань для дошкільників та учнів початкової школи за допомогою вебсервіса TinyTap» (1педагог);

  • «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» (13 педагогів);

  • «Перша домедична допомога в умовах війни» (13 педагогів);

  • «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» (13 педагогів);

  • «Навчальний курс із безпеки життя» (13 педагогів).

       Педагоги постійно вивчали новинки науково-методичної літератури, знайомилися з тематикою педагогічних інноваційних проблем, над якими працювали вихователі закладів дошкільної освіти міста, прослуховували семінари, вебінари, майстер-класи на платформах «Всеосвіта» та «НаУрок», а також вели планування своєї освітньої діяльності в Google-таблицях.

      Керівник гуртка «Весела англійська» Катерина Ребро надсилає власно розроблені відео-заняття на платформу Всеосвіта, за що отримала грамоту «За ефективне та безпечне використання інформаційних технологій в педагогічній діяльності та підвищення професійної компетентності» та подяку «За вміння збирати, опрацювати, зберігати та розповсюджувати інформацію, яка є корисною для освітнього процесу та вагомий внесок у розвиток найбільшої в Україні онлайн-бібліотеки методичних матеріалів».

 

2. Організація психолого-педагогічної підтримки та супровід усіх учасників освітнього процесу.

       З 14 березня 2022 року розпочав свою роботу кризовий центр психологічної служби Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради. Створений сайт кризового центра з рубриками: для батьків, для дітей, для педагогів і особлива рубрика ми з вами на зв’язку, де працівники психологічної служби додають відео заняття для дітей та відео консультації для батьків та педагогів. Практичний психолог Тетяна Савченко постійно інформувала батьків щодо допомоги дітям у подоланні негативних наслідків травмуючих подій та адаптації до нових обставин їхнього життя.

      Щодня оновлювалася інформація рубрик трьох напрямків для дітей, для батьків, для педагогів з метою вчасного їх інформування з актуальних питань (https://sites.google.com/view/savchenko-tanya/кризовий-центр).

За період роботи кризового центру було проведено 88 відео-заняття для дітей з метою поліпшення та стабілізації емоційного стану, зняття стресу та розслаблення м`язів, звернення уваги до свого тіла, загального розвитку дітей, переключення уваги дітей на цікаві ігрові заняття, дихальні вправи, розвитку логічного мислення, сприйняття, розвитку пам`яті, стабілізації емоційного стану дошкільнят та інше.

А також психологічною службою проведено 54 відео-консультації для батьків з різних питань з метою поліпшення та стабілізації емоційного стану, звернення уваги до свого тіла, активізації та підтримці внутрішнього ресурсу та інше.

        З початку навчального року запрацював додатково ютуб-канал. Посилання на ютуб-канал: https://www.youtube.com/@user-yd4jt6yu7m/videos

Наразі налічується 149 користувачів.

        За таку плідну та активну роботу Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» висловила подяку працівникам психологічної служби у системі освіти України, зокрема і практичному психологу дитсадка Тетяні Савченко,  за спільну роботу, творчий потенціал, віддану і продуктивну працю, активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, проявлену під час воєнних дій (наказ 04.08.2022 № 22.1/10-1038 «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України»).

Також практичний психолог Тетяна Савченко була нагороджена грамотою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, виявлену під час воєнних дій (наказ № 33 від 29.06.2022 «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України Грамотою, Подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»).

 

3. Систематичність організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.

Освітня діяльність здійснювалась відповідно до комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт» К.Крутій, за розділами «Особистість дитини», «Дитина в природному довкіллі», «Дитина у соціумі», «Дитина в світі культури», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини» та «Гра дитини». Щоденно вихователі надсилали батькам в соціальних мережах в групах Viber (вихователі Степанова В.В., Мартинова В.С., Заруцька С.М., Коломієць Ю.В., керівник музичний Трагерюк Я.Г., керівник гуртка Ребро К.О.); на електронні платформи Google Meet (вихователь Ткаченко І.М.) та  Google Classroom (вихователі Іщенко Г.В., Скібіцька Є.І., Якушенко О.В.), відео-заняття, залучаючи дітей до дидактичних, настільно-друкованих ігор, різних видів театрів, до малювання, поробок з паперу, роботи з пластиліном та природного матеріалу відповідно до розробленого розкладу занять, затвердженого директором дитсадка.

Останнього тижня кожного місяця педагоги, батьки та діти активно долучалися до творчого ART-проєкту «На крилах дитячої творчості» з тем: «Моя квітуча Україна», «Моя улюблена книжка», «Про безпеку треба дбати, щоб щасливими зростати». До відповідної теми педагоги надсилали цікаві та розвивальні відео-заняття, а діти з батьками проявили активний зворотній зв'язок, надсилаючи фото та відео з творчими розповідями дітей, сімейними співами українських пісень, малюнками та поробками.

З метою популяризації української мови, українських народних обрядів, звичаїв та традицій в ЗДО проведено тематичні Дні: «Української мови та писемності», «Зимові свята та розваги», «Веселої калити», «Вишиванка – душа нашого народу».

З метою розвитку спостережливості та допитливості розуму дитини, її прагнення до пізнання світу, розвитку всіх її пізнавальних здібностей, вміння винаходити, використовувати нестандартні рішення у важких ситуаціях в ЗДО було проведено тиждень «Експериментів та дослідів» в ході якого педагоги пропонували дітям цікаві відео з дослідами та експериментами з живою та неживою природою та отримували зворотній зв'язок з висновками дітей про проведений той чи інший дослід та експеримент.

У лютому та березні місяці педагогами було організовано «Поетичний марафон до дня народження  Лесі Українки та Тараса Шевченка» з метою популяризації творчості відомих українських поетів. Родини активно взяли участь – надіслали дитячі малюнки, відео з декламуванням дітей улюблених віршів напам’ять.

Для сприяння оздоровленню дітей, формуванню потреби у щоденних заняттях фізичними вправами, оптимізації рухової підготовленості дітей дошкільного віку проведено День здоров’я дітей «Здорова малеча», в ході якого педагоги запропонували малятам цікаві та розважальні відео з рухливими іграми та вправами, надали тематичні консультації для батьків.

Також в закладі дошкільної освіти було організовано та проведено День довкілля «Оберігаймо планету разом», під час якого проведено ряд заходів,  спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища (очищення водних джерел, озеленення територій) та поширення екологічних знань задля підвищення рівня екологічної свідомості вихованців.

До Тижня фінансової грамотності в дитсадку проведено міні-проєкт «Я хочу – мені треба» з проведенням ряду заходів:

  • тематичних занять «Навіщо потрібні гроші», «Крамниці», «Що можна купити за гроші?», «Національні гроші»;

  • тематичних консультацій для батьків «Економічне виховання дітей в сім’ї», «Знайомимо дошкільників з економікою», «Кишенькові гроші – користь і шкода для дитини».

  • дидактичних ігор «У магазин», «Хочу і потрібно», «Грошові знаки», «Професії», «У зарплату», «Розумні витрати», «Гроші - ціна», «Банк».

Така робота допомогла сформувати у дошкільнят поняття про гроші, просте розуміння того, як використовувати доступні ресурси, вміння встановлювати залежність між витратами та грошовими коштами, усвідомлювати важливість ощадливості, практичності, дбайливості.

На сайті дитячого садка розміщено інформацію про вище зазначені заходи: https://dnzpiramidka.wixsite.com/piramidka20.  

Проведення внутрішнього моніторингу оволодіння дітьми ключовими компетентностями  здійснювалось опосередковано (за участі вихователів і батьків) в групах старшого дошкільного віку. Результати досліджень  вказують на те, що у більшості випускників розвинене диференційоване сприймання, логічне мислення, володіння розумовими діями аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, групування необхідних для свідомого засвоєння знань про навколишній світ. Діти уміють розв’язувати нескладні логічні та математичні задачі, виділяти звуки, розрізняти просторові і кількісні відношення речей. Це свідчить про належний рівень готовності до навчання в школі.

Поряд з позитивними досягненнями в освітньої процесі залишається низка  нерозв’язаних проблем, які потребують подальшої роботи.

Так,  набуло вагомості питання виховання почуття цінності власного життя, власної безпеки,  навчання практичним вмінням застосовувати елементарні навички самозахисту та безпеки, вміння орієнтуватися та приймати рішення в складних надзвичайних ситуаціях. Залучення методик з безпеки життєдіяльності та технологій гуманістичного спрямування потребує подальшого використання в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.   

Набуло гостроти питання і формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку. Важливо консолідувати зусилля педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм; сприяє формуванню у дітей позитивного образу своєї країни, утверджує активні позиції громадянина своєї країни, виховує ціннісне ставлення до своєї родини як частини свого народу, його історії, традицій, культури. Продовжувати удосконалювати форми, методи, види комунікаційної співпраці з батьками.

Беззаперечно, важливою складовою є мовлення дітей для розвитку їх пізнавальних процесів, свідомості, формування загальної картини світу, здатності до регуляції поведінки й діяльності. Необхідно посилити роботу з розвитку у дошкільників зв’язного мовлення, адже у більшості дітей сформовані  посередні, а іноді, слабкі навички користування рідною мовою. Адже питання української самоідентичності стоїть як ніколи гостро.

В умовах воєнного стану зазнала змін й організація роботи з кадрами, зокрема підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Проте, всі форми та види роботи з атестації педагогічних працівників переведено на дистанційний формат та успішно виконано. За результатами чергової атестації педагогічних працівників закладу дошкільної освіти Тетяні Савченко, практичному психологу, атестаційною комісією закладу дошкільної освіти присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії». Міська атестаційна комісія управління освіти Херсонської міської ради підтвердила відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої  категорії» директорці Тетяні Маценко.

 Виходячи з аналізу освітньої,  методичної роботи у 2022/2023 навчальному році та враховуючи потреби у розвитку, виховані та навчанні дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану, педагогічний колектив визначив основні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

 

  1. Формування мовленнєво-комунікативної компетентності дошкільників шляхом розвитку навичок спілкування рідною мовою, здатності до конструктивної партнерської взаємодії; 

  2. Виховання інтересу до цінностей українського народу, прояву патріотичних почуттів, готовності до посильної участі в подіях соціально-громадянського простору;

  3. Продовжити налагодження ефективної комунікації учасників освітнього процесу на засадах партнерських відносин між закладом дошкільної освіти та сімєю.

 

 

ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД–ЦЕНТР РОЗВИТКУ

ДИТИНИ № 20 «ПІРАМІДКА» ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

м. Херсон, 73003, вул. Небесної Сотні, буд. 11 А, тел. (0552) 22-48-52,

е-mail: piramidka20@ukr.net Код ЄДРПОУ 24114332

______08.06.2023___№  02-04/46_____

На №_____________ від_____________

 

Витяг із протоколу

загальних зборів колективу та батьків

Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20

«Пірамідка» Херсонської міської ради

 

від 08.06.2023                                                                                       № 2

Присутні: 76 осіб

Працівники ДНЗ-ЦРД № 20: 27 осіб

Батьки – 51 особа

Порядок денний:

  1. Звіт про діяльність керівника Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради в 2022/2023 навчальному році. Доповідач Тетяна МАЦЕНКО, директорка.

 

СЛУХАЛИ:

Директорку Тетяну Маценко, яка звітувала про управлінську діяльністьупродовж 2022/2023 навчального року, яку було зосереджено на збереженні майна дитсадка, вчасне реагування та організацію працівників, які перебували в місті, для визначення пошкоджень будівлі та їх усунення; утриманні території в належному стані, прибиранні території від битого скла, шиферу, іншого будівельного сміття; використанні інтерактивних форм впливу на педагогічний процес для забезпечення якості дошкільної освіти в умовах дистанційного формату навчання; удосконалення взаємодії з батьками щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.

ВИСТУПИЛИ:

1. Тетяна Щевчук, голова ради батьківського комітету, яка підтвердила, що управлінські рішення та дії директорки в 2022/2023 навчальному році були дійсно спрямовано здебільшого на забезпечення працездатності  та мотивації ко­лективу дитячого садка при виконанні річних завдань та пріоритетних напрямів роботи, зокрема на:

- співпраці з сім'єю в умовах дистанційного навчання під час війни, удосконаленні та оновленні підходів з розвитку партнерських відносин між дитсадком та сім'єю з врахуванням потреб кожної сім’ї;

- організації заходів з підготовки проєктів в освітньому процесі, якими були охоплені діти, батьки, педагоги.

2. Інна Ткаченко, вихователь, яка доповнила виступ Тетяни Шевчук про те, що батьки разом з педагогами поповнювали та оновлювали сайт дитсадка досягненнями дітей та спільно виконаними роботами.

 

УХВАЛИЛИ:

  1.  Діяльність упродовж 2022/2023 навчальнго року керівника Тетяни МАЦЕНКО, директорки Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради, вважати здійсненою на достатньому рівні роботи.

 

Голова загальних зборів працівників

та батьків ДНЗ-ЦРД № 20                                                  Тетяна МАЦЕНКО

 

Голова ради батьківського комітету

ДНЗ – ЦРД № 20 «Пірамідка»                                           Тетяна ШЕВЧУК

 

Секретар загальних зборів                                                 Тетяна ГРИНИШЕНА

Вітаємо наших дітей, батьків та педагогів з Днем захисту дітей!

Здоров’я вам, безпеки, спокою, мирного неба та довгоочікуваних гарних новин. Бережімо дітей, адже вони наше продовження. Зробимо все для того, щоб Мирне Небо ніколи не захмарювалося жахами війни.

.............................................................

Вітаємо Савченко Софію, вихованку старшої групи "Бджілка",

яка посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі присвяченому пам'яті

Т. Г. Шевченка "Думи мої, думи" з роботою "Дім там, де твоє серце. Україна в наших серцях".

Бажаємо успіхів, творчого натхнення та нових досягнень.

.............................................................

Дитячий проєкт «Чекаю татка з Перемогою»

          Хочемо познайомити вас з дівчинкою Софійкою. Їй вже майже 6 років, відвідує вона дитсадок «Пірамідка», любить малювати, ліпити, вирізати, майструвати. А ще дуже чекає повернення свого татка Миколи з війни, який продовжує визволяти Україну від російських загарбників. Софійчина мама розповідає, як її маленька донечка хвилюється, щоб раптом не проспати повернення татка з війни, адже весь період окупації нашого міста агресором російської федерації Софійка перебувала з мамою Тетяною в Херсоні. Разом вони ховалися від обстрілів, обшуків вояк рф, а також разом радісно зустрічали наших українських визволителів біля пам’ятника Небесної Сотні 11 листопада.

         Софійка вражає своєю активною участю  в різних дитячих конкурсах під час війни, хвилює та втішає зміст її малюнків та поробок, де простежується недитяче розуміння  страхів війни, бажання мирного життя та скорішого закінчення війни. Якою ж теплотою, вірою й надією наповнено її роботи до своєї родини, до свого міста, до України! А скільки ж веселкових фарб грає в малюнку «Квіти Перемоги»! Проте, відчувається  сум  і туга від того, що дівчинка не бачила більше року свого татка, не грається з дитсадівськими друзями та не відпочиває сім’єю в рідному парку «Херсонська фортеця», що знаходиться поряд з її будинком і щоденно чутно постійні вибухи та обстріли. Ось тому в своїй роботі «Мій тато – мій Герой!» Софійка асоціює свого татка з фортецею, бо він обов’язково захистить її та маму.

         То хіба ж ми, дорослі, мріяли про таке дитинство своїм дітям, що проходить серед жахів війни? Але ж віримо: незабаром буде лунати гомінкий дитячий сміх Софійки від безтурботних веселощів та забав!

         Переглядаючи цю дитячу творчість, з’являється піднесений настрій та усвідомлення того, що наш народ нікому не здолати, а Перемога вже скоро! Переможна хода ЗСУ розпочалася! Дитинство наших дітей ніхто більше не вкраде!

         Чекаємо разом із Софійкою її татка Миколу та всій наших українських воїнів з Перемогою!

 

 

 

https://drive.google.com/file/d/1LlIRxF3QlK-MYvyptOdebH7MPCST6pNa/view?usp=drivesdk

.............................................................
 

Шановні батьки!

Пропонуємо вам мультфільм, створений в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» ГО «Безбар’єрність», щоб в ігровій формі показати важливість толерантного спілкування




 

 

 

Вітаємо Савченко Тетяну Олександрівну, практичного психолога дитячого садка, з грамотою та подякою  Інституту модернізації змісту освіти України, за активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, виявлену під час воєнних дій (наказ Інституту модернізації змісту освіти від 29.06.2022 №33; лист Інституту модернізації змісту освіти від 04.08.2022 №22.1/10-1038).

.............................................................




 


ЄДНАЙМОСЯ, ЗАРАДИ МИРУ!

IMG-4ce78ed71dd2e33bbff7a484acabfcec-V.jpg
IMG-616a8fef7a61a059eee349456ae59280-V.jpg

 

В «Пірамідці» відбувся І тур міського фестивалю для дошкільників «Літературні намистинки».

       Журі було приємно вражено високим рівнем майстерності юних конкурсантів. Вірші декламувалися артистично, емоційно. Діти продемонстрували високий рівень володіння художнім словом, чітку дикцію, творчі здібності.

      Яскравість виступів не залишала нікого байдужим, що підтвержувалося щирими оплесками членів журі

 

«Від Різдва до Водохреща»

   У дитячому садку «Пірамідка» відбулися свята «Від Різдва до Водохреща». Метою даного дійства є формування пізнавального інтересу дошкльнят до українських обрядових свят, дитячих колядок, виховання у дітей бажання робити добрі справи, співчувати та допомагати один одному.

    Щоб свято Різдва надовго запамяталося нашим дітям та нагадувало про добро, радість і тепло вихователь разом з дітьми створювали власноруч різдвяний вертеп, прикрашали залу відповідними атрибутами.

    Діти з задоволенням приймали участь у театралізованій виставі, вживалися у ролі колядників, яких  гостинно зустрічала Господиня. В цілому атмосфера сприяла підвищенню святкового настрою, виникненню почуття радості від участі у чарівному святі Різдва Христова.

 

Новорічні дива

         В ЗДО № 20 «Пірамідка» відбулися Новорічні ранки. Музична зала перетворилася на чарівну казкову країну. Діти в чудових карнавальних костюмах, під час таємничого перетворення, заворожено спостерігали та активно приймали участь в розгортанні сюжету: грали, співали пісні та  водили хороводи разом з казковими героями.

          Під час Новорічних ранків можна було спостерігати за безмежною радістю малечі, їх захоплюючим поглядом, веселощами, пустощами та гомінким  сміхом.

 

 

 

День Здоров’я в дитсадку «Пірамідка»

          Жовтолистопадової  та сонячної днини у дитсадку відбувся День здоров’я, який розпочався енергійною розминкою на групових прогулянкових майданчиках під музичний супровід, та продовжився  пішими  переходами від дитячого садка до вулиці Перекопської, через парк «Херсонська Фортеця». Під час переходів дітки згадували назву вулиці, на якій знаходиться дитсадок, найближчі громадські об’єкти та навчальні заклади. Під час відпочинку в парку дітки вправлялися в основних рухах (метання на дальність, біг з перешкодами, стрибки, ходьба), гралися в рухливі ігри та милувалися краєвидами золотої осені, збирали осінні букетики, спостерігали за мешканцями місцевого парку.

       Діти отримали позитивні емоції, фізичну наснагу, нагуляли гарний апетит та міцно заснули!

 

Осінній ярмарок

         У дитсадку «Пірамідка» відбувся осінній ярмарок. На доброму ярмарку всі побували, одні продавали, інші купували, співали, раділи та ще й танцювали.

Як на справжньому ярмарку, було весело та гамірно.  Окрім маленьких продавців, на торги завітали й кумоньки, які створили атмосферу гарного настрою.

Цей яскравий захід дав багато позитивних емоцій та піднесений настрій всім учасникам.

До Дня захисника та захисниць України

       В дитсадку «Пірамідка» відбулося свято, присвячене Дню захисника та захисниць України. Урочиста частина з патріотичними піснями, таночками та іграми-змаганнями відбулись на прогулянкових майданчиках. А продовження свята у майбутніх захисників та захисниць відбувалося за допомогою компасів та карт, з визначенням місця відпочинку. Цим місцем були Очаківські ворота та інші визначні місця парку «Херсонська фортеця». Скільки позитивних, гарних емоцій від споглядання золотої осені в парку отримала малеча! І головне: усвідомили, що справжні захисники кордонів України повинні не тільки багато знати про свою маленьку батьківщину, але й мати міцне здоров’я, бути сміливими, витривалими та мужніми!

              22 вересня 2021 року в Дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради відбулася зустріч з делегацією освітян із м. Івано-Франківськ. У ході якої показано модель впровадження інтеграційних педагогічних технологій в освітній процес ЗДО.

Після презентації провідного освітнього STEM-напрямку в українській освіті, делегація приєдналася до геокешингу «Як прибульці скарби шукали». Дошкільнята засвідчили вміння застосовувати знання зі STREAM-освіти для добрих справ та життєвих ситуацій.

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.

          1 червня 2021 року в Дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради відбулася святкова розвага, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.

         Саме з цієї нагоди, вже традиційно, наш колектив привітав вихованців з цим прекрасним святом.  Не зважаючи на перший літній дощик та прохолоду, діти завітали до прикрашеної зали, де весело провели час: завзято танцювали, співали пісні, розповідали вірші, приймали участь в конкурсах та іграх.

         А на завершення всі отримали цікаві подарунки та гарний настрій на все літо.

 

У ЗДО № 20 «Пірамідка» відбулася Спартакіада «Крок до Олімпу»; в якій прийняли участь діти дошкільного віку (3- 6 років).

Свято проходило весело та завзято,  під час якого у дітей  формувалися не тільки  дружні стосунки, робота в команді, взаємодопомога, досягнення результату, а й закріпилися знання про бережливе ставлення до оточуючого середовища.

Оскільки в здоровому тілі - здоровий дух !

Усіх МАМ дитячого садка "Пірамідка"

ВІТАЄМО з ДНЕМ МАТЕРІ!!!

Великодні свята та розваги в садочку "Пірамідка"

изображение_viber_2021-04-30_15-43-46.jp
изображение_viber_2021-04-30_15-43-44.jp

Вітаємо усіх діток, педагогів та батьків дитячого садка з перемогою в конкурсі «Краще естетичне оздоблення фойє ЗДО», за що отримано грамоту від «ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ РЕЙТИНГУ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ» UKROSVITA від 26. квітня 2021 року.

Нагадуємо, що 15 вересня 2020 року дитячим садком теж було отримано грамоту у конкурсі «Мій улюблений дитсадок»- 2020 року.

"Тиждень психології в садочку "Пірамідка"

      Тиждень проходив з метою розширення психологічних знань усіх учасників освітнього процесу у нашому закладі, в якому прийняли участь батьки, вихователі та діти.

      Тиждень психологічної служби охвачує всі вікові категорії, кожен день тижня психології був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час.

    У програмі Тижня психологічної служби відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. Незамінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки.

"День Землі"

     Міжнародний День Землі відзначають 22 квітня. В цей день всі небайдужі люди звертають увагу громадськості на існуючі глобальні проблеми.

Кожного року до цього яскравого та потрібного дійства долучається і наш заклад дошкільної освіти. У цьому році відзначення цієї дати проходило в рамках творчого проєкту «Оберігаємо місце де ми живемо».

      Педагогами закладу було проведено відповідні тематичні заходи, де вони вкотре нагадали малюкам про необхідність дбайливого ставлення до природи.

Також до цього були залучені й батьки, які разом зі своїми дітьми допомогли планеті стати чистішою, красивішою й веселішою.

"Тиждень творчості"

(дітей, батьків, педагогів)

      У «Пірамідці» відбувся тиждень творчості, результатом якого стало актуалізація важливості взаємодії дітей, батьків, працівників дитячого садочка, їх мотивація та підвищення самооцінки. Кожна дитина мала можливість знову і знову побачити зацікавленість власними справами дорослих.

         До наступних творчих злетів.

         "День Здоров'я "

      В ЗДО № 20 «Пірамідка» був організований та проведений День здоров’я під назвою «Пірамідка здоров’я», який  був спрямований на виховання у дошкільників прагнення бути здоровими, сильними, витривалими.

        Педагоги донесли до малят, що здоров’я – це безцінний дар. Без нього дуже важко зробити життя цікавим, багатогранним і щасливим. І дали такий наказ дошкільникам:

Вам долати нові вершини,

Ви – майбутнє України!

Щоб творити, працювати,

Про здоров’я треба дбати!

«День Соборності України»

 

    22 січня Дошкільний навчальний заклад - центр розвитку дитини №20 «Пірамідка» відзначив День Соборності України.

      На честь святкування з дітьми були проведені тематичні заняття та розваги, що мали на меті виховувати у дошкільників почуття єдності та розуміння того, що тільки об’єднавшись ми стаємо дуже сильними і спроможні подолати всі труднощі.

Новорічні дива

         З 21 по 24 грудня в Дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» пройшли Новорічні свята. Казкові герої новорічної вистави захопили дітей в дивовижний світ казки веселими хороводами, запальними таночками, завзятими іграми.

       Не дивлячись на те, що у зв’язку з пандемією Дід Мороз не зміг завітати до нас на свято,  тому що він піклується про здоров’я дітей і своє особисте. Про те він  завжди був на зв’язку з дітьми через відео чат, а подаруночки передав своїм помічником – символом Нового 2021 року.

Всесвітній день дітей!

       20 листопада 2020 року ДНЗ – ЦРД № 20 «Пірамідка» відсвяткував Всесвітній день дитини.

      Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.

    Метою святкування є привернення уваги громадськості та батьків до захисту прав дитини. А завдання педагогів ознайомити дітей з їх правами.

     То ж бажаємо всім дітям кожен день зустрічати з посмішкою і гарним настроєм, бажаємо щоб кожна мить дитинства була наповнена щастям, радістю і чудесами.

Всесвітній день орігамі

      11 листопада традиційно щороку відзначають Всесвітній день орігамі. Вихованці дошкільного навчального закладу «Пірамідка» із задоволенням долучаються до виготовлення різноманітних фігурок у техніці орігамі. Малюки з наполегливістю вчаться складати папір, виконувати різні види згину, знаючи, що в результаті кропіткої роботи отримають грайливого зайчика, веселу жабку чи яскравого метелика.

     Педагоги ЗДО «Пірамідка» впевнені, що орігамі є не тільки захоплюючим способом проведення дозвілля, а й засобом вирішення багатьох педагогічних завдань, зокрема розвитку дрібної моторики. Удосконалюючи і координуючи рухи пальців і кистей рук, орігамі впливає на загальний інтелектуальний розвиток дитини, в тому числі на розвиток мовлення.

      Ось так малеча дитсадка «Пірамідка» захопливо займається цим видом мистецтва.

Всеукраїнська акція «Посади дерево»

   Неповторна краса оточуючої природи є джерелом перших цінних знань та радісних переживань для дітей дошкільного віку. Тому одним із пріоритетних завдань в дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини «Пірамідка» є формування екологічного світорозуміння в процесі пошуково-дослідницької діяльності, над яким педагогічний колектив працює протягом тривалого часу.

    Тому у жовтні місяці вихованці ЗДО прийняли участь у всеукраїнській  акція “Посади дерево”. Батьками вихованців були принесені саджанці хвойних дерев. Діти та вихователі весело та завзято провели час висаджуючи саджанці на території закладу.

    Такі заходи дійсно є потужним стимулом для правильної екологічно доцільної поведінки дітей та упродовж всього майбутнього дорослого життя.

Halloween

    31 жовтня дитячий садок «Пірамідка» відсвяткував сучасне міжнародне свято Halloween.

      Завдяки таким заходам діти вчаться не лякатися костюмованих персонажей, якщо зустрінуться в реальному житті, адже наше життя вже давно тісно ввійшли такі свята як Halloween, День подяки, Святого Валентина.

   Головне завдання цих розваг вчити дітей добру, вмінню розуміти та розрізняти казкових героїв.

З Днем Дошкілля!

 

          Традиційно, Центр розвитку дитини №20 «Пірамідка» 25 вересня відсвяткував День Дошкілля.

          Це свято було започатковано для того, щоб привернути увагу представників влади та громадськості до проблем закладів дошкільної освіти та підняття престижу працівників дитячих садків.

          Свято пройшло у формі «Квест-гри», під час якої діти детальніше ознайомилися з особливостями професій у дитячому садку.

         Цей день пройшов весело, цікаво та пізнавально разом з героями «Леді Баг» та «Супер кіт».

         Всі працівники садочка роблять все для того, щоб життя малечі проходило в радісній та гармонійній атмосфері.

З Днем захисника України!

 

      Весело та завзято у садочку пройшло свято до Дня захисника України. Завдяки якому у дошкільників формуються почуття патріотизму,  любові до своєї Батьківщини та захоплення професією військовослужбовця.

      Свято було направлене на виховання у дітей таких моральних якостей як мужність, витривалість та сила.

Правила_прийому-1.jpg
АЛГОРИТМ-1.jpg
Схема_маршруту_для_бат_кв-1.jpg
Памятка з профілактики коронавірусу-1.jp
6(31).jpg
inf_VS_1600x1200_rgb_72dpi.png
5e7322ba7ed32.jpeg

16 червня - День тата


     Коли вранці прокидається сонечко і буде своїми промінчиками дитину. Вона відкриває очі і бачить лагідні очі матусі та посміхається їй. Але сонячний ранок стає щасливішим з мужніми обіймами татуся. Світ стає яскравішим, коли поруч з мамою і дитиною - є ТАТО! 

 «Весну закликаємо до рідного краю!»

        З давніх-давен Стрітення на Україні чекали з нетерпінням і урочисто його відзначали, а тому приурочувалося до цього свята чимало звичаїв.

   Весело і цікаво святкували Стрітення 15 лютого  у нашому садочку «Пірамідка». У веселих танцях, хороводах вихованці «мандрували» до витоків свята та його традицій. Діти разом з Весною та Зимою грались, пригадували мирилки, щоб дві пори року зуміли порозумітися.

      Пригадали ведучі ще про один звичай – випікання пташок «жайворонків». Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять з далекого краю весну, проганяють холодну зиму.

По завершенні свята діти вийшли на майданчики і закликали весну, розвішуючи паперових жайворонків.

     Це свято подарувало гарний настрій усім присутнім, задоволення діткам і фотографії на згадку.

Святкуємо Різдво весело!

 

     Різдво — особливе свято. Все у ньому чарівне, казкове і таємниче. Напередодні Свят-вечора всім малюкам так хочеться торкнутися різдвяного дива!

     Не забувають вивчати і шанувати звичаї українського народу і в нашому садочку «Пірамідка». Сьогодні  ми святкували Різдво! Діти старших груп з задоволенням брали участь в театралізованих дійствах, декламували вірші, співали колядки для молодших дошкільників.

Кульмінацією свята став прихід святкового вертепу з різдвяною зіркою, що прославляв свято, господарів та веселив усіх присутніх. І як годиться, не обійшлося без гостинців.

    Всі учасники святкового дійства отримали невичерпне задоволення, радість та надію на те, що на землі запанує мир, а серця сповняться добротою.

«У кого в домі діти, у того в домі щастя!»

       Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, любов, захист і постійну підтримку.

      Спільними зусиллями можна змінити дитячий світ на краще, розфарбувати його яскравими подіями та наповнити добром і людським теплом.

     Ось тому 20 листопада у «Пірамідці» відбувся день відкритих дверей, присвячений Всесвітньому дню дитини (У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати Всесвітній день дитини, який слід відзначати як день всесвітнього братства і розуміння між дітьми і сприяння благополуччю дітей.) У програмі дня були різні форми і види взаємодії дітей, батьків та працівників дитсадка, де батьки були активними учасниками не тільки інтелектуальних розминок, а й створення колективних картин, цікавого й захопливого квесту «Сторінками улюблених казок», де усі вони вправлялися у знанні казок, потішок, колискових, в організації дитячих ігор і фізичних вправ. Завзято долучилися до спільної діяльності з дітьми та батьками і троє вчителів початкових класів Херсонської гімназії № 6, з якими вихователі дітей старшого дошкільного віку тісно взаємодіють.

     Акцентом усього дня відкритих дверей стало підтвердження народної мудрості про провідну роль батьків у становленні маленької дитини та виховному значенні спільного сімейного дозвілля.

Квест "Сторінками Улюблених казок"

 

 

 

 

 

 

 

«Жахливо-ВЕСЕЛИЙ ГЕЛЛОВІН»

      У наше життя разом із традиційними святами (Різдво, Новий рік за старим стилем, Великдень, де присутні міфічні казкові персонажі Баба Яга, відьма, Кощій, Змій Горинич, нечиста сила) тісно увійшли і такі свята як Гелловін, католицьке Різдво, Масляна, Валентинів день, Івана Купала, які теж мають своїх вигаданих героїв (привиди, зомбі, монстри та інша нечисть). І завдання  дорослих – донести до усвідомлення маленької дитини казковість цих персонажів,  що їх не треба лякатися, якщо раптом зустрінеш їх у парку, побачиш у театрі чи мультику веселих костюмованих героїв.

    31 жовтня у дитсадку «Пірамідка» відбулося костюмоване свято «Жахливо-ВЕСЕЛИЙ ГЕЛЛОВІН», де головними героями стали жахливо-ВЕСЕЛІ переодягнені дітки в мадам Witch, Jack-o-lantern, привидів, монстриків, які веселилися та лякали своїх батьків, розповідаючи, що їх не треба лякатися, а пригощати цукерками.

   Головним акцентом свята при знайомстві з казками, традиціями, історією свого народу та інших народностей стало виховання добрих почуттів, не заглиблюючись у релігійні та ідеологічні мотиви, та реалізація  ідеї будь-якої казки – добро завжди перемагає зло.

 
 
Ну-мо, хлоп’ята, маленькі козачата!
     Мабуть немає жодної людини на Україні, яка б не знала про січове лицарство – козацтво, про їхні героїчні походи, подвиги.
      Тому саме напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва, вихованці старших груп дитячого садочка «Пірамідка» показали неабияку спритність та впертість у цікавих змаганнях.
     Хто сказав, що зброя козака – то шабля та пистоль? А пісня? А сміх та жарти? Вони підіймають дух українця не гірше за перемоги. Пліч-о-пліч з маленькими козачатами співали, танцювали та жартували їхні подружки.
      Саме такі заходи, які зазвичай проходять в нашому дитсадку, допомагають виховувати в наших малятах повагу до захисників української землі, до історичного минулого своєї держави, формувати почуття гордості за свою Україну.

«Пірамідка» вітає з Днем дошкілля!

    Починаючи з 2012, Україна святкує День працівників дошкільної освіти. Ідея цього свята – звернути увагу на дитячий садок і на дошкільне дитинство. Всеукраїнський День дошкілля – це свято дитинства й визнання його як щасливої пори. Не дарма кажуть, що дитинство – це ранок життя, а ранок повинен бути щасливим.

     У ДНЗ – центрі розвитку дитини №20 «Пірамідка» відзначання цього свята стало доброю традицією, так день 27 вересня був насичений безліччю святкових дитячих розваг та різних заходів. 

Ласкаво просимо на гостини!

 

        Веселий осінній ярмарок кличе Осінь на гостини! І чого на цьому ярмарку тільки не було… Одні їхали, щоб продати, інші – купувати. Й обов’язково на ярмарку лунають українські пісні, таночки, проводяться народні ігри.

       От і в «Пірамідці» 20 вересня відбувся чудовий осінній ярмарок, на якому були і святковий каравай, і поробки з овочів-фруктів та багато різноманітних смаколиків. Діти раділи сонечку, жовтому листячку та розважалися, виконуючи запальні таночки. Із захватом діти продавали та купували, були справжніми продавцями осіннього ярмарку. Одягнені в українські костюми, з кошиками малеча по-дорослому торгувалася, скуплялася.

       Ярмарок організували батьки та вихователі наших вихованців з метою: зібрані під час свята кошти використати для придбання фізкультурного обладнання та дитячих музичних інструментів.

bottom of page