Дошкільний навчальний заклад - центр розвитку дитини
№ 20 "Пірамідка" Херсонської міської ради
Наші групи
Логіка розуміння замість логіки вимог
Наш дитячий садок працює за комплексною освітньою програмою «Стежинки у Всесвіт», що зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, на збереження дитячої субкультури, на ампліфікацію дитячого розвитку (це максимальне використання резервів, які є в певному віковому періоді), взаємозв’язок усіх сторін її життя.
Метою програми є створення оптимальних умов для соціально-особистісного розвитку дошкільників шляхом ефективної взаємодії дітей, педагогів та батьків, а також для забезпечення якості освітнього процесу.
Відповідно до мети всі завдання, представлені в програмі, розподілено на освітні лінії, що відповідають Базовому компоненту дошкільної освіти (державний стандарт дошкільної освіти) в Україні:
-
особистість дитини;
-
дитина в соціумі;
-
дитина у природному довкіллі;
-
дитина у світі культури;
-
гра дитини;
-
дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
-
мовлення дитини.
Гурткова робота
Альтернативна програма формування культури інженерного мислення "STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт", яка використовується як парціальна (додаткова) до будь-якої освітньої програми.
Центральною ланкою альтернативної програми "STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт" є формування культури інженерного мислення в дошкільників уявлення про дитину як одаровану особистість, тобто таку , яка самостійно в силу власних вікових і психофізіологічних особливостей обирає свої дії та рішення, досягає вищого рівня
пізнавального розвитку, ніж ровесники, здатна до обґрунтованих і виважених дій у нестандартних ситуаціях.
Програму структуровано з урахуванням освітніх напрямів. Саме за такою схемою найбільш реально вибудувати та зреалізувати інтеґрований (міждисциплінарний) підхід, а не за предметним спрямуванням, як це відбувається зараз у практиці дошкільної освіти.
Важливість формування природничо-наукових уявлень у дітей дошкільного віку обумовлено вимогами Базового компонента дошкільної освіти формування уявлень дітей дошкільного віку відбувається на основі сприйняття. Чим ширше коло розглянутих предметів і явищ, тим багатший досвід спостережень, тим швидше йде процес формування природничо-наукових уявлень у дітей дошкільного віку.
Пошуково-дослідницька діяльність - це активність дитини, спрямована на осягнення змісту речей, зв'язків між явищами довкілля, їхнє впорядкування та систематизацію. Пошуково-дослідницька діяльність у контексті розвитку природничо-наукових уявлень дошкільника в природній формі проявляється у вигляді так званого дитячого експериментування з предметами і у вигляді вербального дослідження - запитань, що ставляться дорослому (чому, навіщо, як?). Дослідники схиляються до думки, що шляхів розвитку природничо-наукових уявлень існує багато, але власне пошуково-дослідницька діяльність, безперечно, одна з найефективніших. Уміння та навички дослідника, отримані в дитячих іграх і в спеціально організованій діяльності, легко прищеплюються та переносяться в подальшому в усі види діяльності.