top of page

Керівник гуртка: Якушенко О.В. 

Йога для малюків  

 

   «Йога для маюків» - підтримка тонусу дитячого організму, допомагає знімати стрес, зміцнювати здоров’я та позбавля­вся напруженості.

 Підготовка до занять йогою

  Для дитячих занять йогою необхідний шерстяний килимок або невеликий плед. Він допомагає кожній дитині визначити своє особисте місце та перешкоджає ковзанню, а також забезпечує амортизацію на твердій підлозі.

Принципи йоги

  • правильне дихання;

  • правильне харчування;

  • правильний рух;

  • правильне мислення.

Правила йоги

Не можна:

  • багато їсти перед заняттям йоги;

  • пити воду під час заняття, але можна випити трохи до та після заняття;

  • бути у взутті або шкарпетках під час заняття.

Йога_азбука_в_малюнках-1.jpg

  Ранкова гімнастика використовується для налаштовування організму дитини на робочий стан. Удома вона зазвичай повинна проводитися щоденно, у тому числі у вихідні та святкові дні за такою схемою: нетривала ходьба у бадьорому темпі або нетривалий біг у повільному темпі, потім — загальнорозвивальні вправи (зі старшими дітьми бажано з предметами), на завершення — біг у середньому або повільному темпі, який змінюється ходьбою з вправами на поновлення дихання.
    Комплекс ранкової гімнастики містить від 4-5 вправ у молодших дітей до 6-8 — у старших дошкільників, кількість повторень кожної вправи теж поступово збільшується з 4-6 до 8-10 повторень. 

     Тривалість ранкової гімнастики складає до 10 хвилин.

пр.png

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 2-3 років


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплекс ранкової гімнастики № 4
Дорослий сідає на підлогу і випрямляє ноги. Дитині потрібно лягти на них, обличчям догори. Згинаючи ноги в колінах, дорослий піднімає дитину, притримуючи її за плечі. Дитина, у свою чергу, намагається втримувати тулуб випрямленим. Виконувати 5 разів.

Комплекс ранкової гімнастики № 5.
Дорослий і маля повинні разом присісти (дитина спиною до дорослого). Дорослий бере дитину під лікті і піднімає вгору. Малюк має утримувати ноги зігнутими упродовж 8-10 секунд. Випрямлюючись, дитина повинна стати на підлогу. Виконувати 3—4 рази.

 

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 4-6 років

*В.П. - вихідне положення


«Півник»
В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Підняти руки в сторони (вдих), опустити вниз (видих) і поплескати прямими руками по стегнах. Темп повільний. Повторити 4-6 разів.

 «Журавель на болоті»
В. П.: стоячи, п'яти разом, носки нарізно, руки опущені. 1-2 — підняти зігнуту в коліні ногу вище й ляснути у долоні під коліном. 3-4 — те саме іншою ногою. Дихання вільне, темп середній. Повторити 4-5 разів.

 «Приший ґудзик»
В. П.: стоячи, ноги разом, руки зігнуті на рівні грудей. Поперемінно відводити убік то одну, то іншу руку, ніби прошиваючи тканину голкою з ниткою. Дихання вільне. Повторити 5-6 разів.

 «Чапля»
В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. 1—2 — підняти ліву ногу, зігнуту в коліні, витягнути її вперед і опустити, пряму, на місце. 3—4 — те саме правою ногою. Темп повільний. Повторити 4-5 разів.


«Млин»

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. 1 — нахилити тулуб уліво, одночасно підняти праву руку вгору. 2 — випрямитися. 3-4 — те саме в іншу сторону. Темп повільний. Повторити 5—6 разів.

Комплекс ранкової гімнастики «Зайчик»
В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. Пересуватися по кімнаті дрібними стрибками на двох ногах, злегка згинаючи коліна.
Повільна ходьба по кімнаті, яка супроводжується плесканням у долоні; руки попереду, над головою, за спиною.

 

25.jpg

Комплекс ранкової гімнастики №1.

Дорослому стати на коліна, спертися руками на підлогу. На його прохання дитина повинна проповзти під ним, спираючись на коліна й передпліччя, або на животі. Виконувати 5 разів.

 

Комплекс ранкової гімнастики № 2.

Малюка взяти за талію, підняти вгору й потримати 3-5 секунд над головою, потім опустити. Виконувати 3—5 разів.

 

Комплекс ранкової гімнастики №3. 

Дитину взяти за руки й допомогти їй зробити підскакування на обох ногах якнайвище. Виконувати 5—10 разів.

45.jpg

ЗАЙМАЄМОСЯ ФІЗКУЛЬТУРОЮ РАЗОМ

(ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ)

1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, у жодному разі не проявляйте зневагу до фізичного розвитку, так як приклад дорослих в цьому питанні надзвичайно важливий. Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина.

2. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами, спробуйте зрозуміти, чому дитина вередує, яка причина її негативних реакцій .

3. У жодному разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо дитина не хоче займатися. З'ясуйте причину відмови.

5. Визначте індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ.

6. Не відмовляйте дитині в проханнях купити йому гантелі або навісну поперечину для підтягування.

7. Не міняйте занадто часто набір фізичних вправ, нехай дитина виконує комплекс вправ, що йому подобається, як можна більше, щоб міцно засвоїти разученi рухи.

8. Вимагайте, щоб дитина, дотримуючись культури виконання фізичних вправ, не допускала розхлябаності, недбалості, виконання абияк.

9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання. Не застосовуйте до неї суворих заходів, намагайтеся привчати її до фізичної культури власним прикладом

10. Пам'ятайте три непорушних правил закону, які повинні супроводжувати вас у вихованні дитини: розумiння, любов i терпiння!!!

bottom of page