top of page

ЗВІТ

про діяльність керівника 

Дошкільного навчального закладу-центру розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради в 2022/2023 навчальному році

 

Мета звітування:

          Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

 

           Загалом за минулий навчальний 2022/2023 рік ми пережили окупацію міста, переміщення більшості з нас за межі нашого міста, захоплення дитячого садка окупаційною владою, що позначилося на всіх сферах нашого життя. Особливих змін зазнала освітня галузь, зокрема дошкільна. Освітній процес в закладах дошкільної освіти було призупинено з початку війни, а відновилася освітня діяльність з січня 2023 року.

Сьогодення внесло корективи в наше життя та незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей. Робота кожного з нас,  і педагогів, і батьків, надзвичайно важлива, ми маємо максимально створити дітям умови для забезпечення фізичного й психічного здоровя наших дошкільнят, навчання їх елементарним навичкам самозахисту та продовження їх розвитку, виховання та навчання.

У стані війни діти дошкільного віку належать до найвразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та дошкільної освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, із території затоплення після руйнування греблі Каховської ГЕС, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи в нових соціальних умовах.

Тому важливим завданням нашого закладу дошкільної освіти є консолідація зусиль (взаємозв’язок, взаємодія, постійний діалог) всіх учасників освітнього процесу (дітей, батьків, педагогічних працівників, працівників господарчо-обслуговуючого персоналу, громадськості) з метою забезпечення необхідних умов для забезпечення дошкільної освіти, повноцінної соціалізації дітей та створення безпечного освітнього середовища. Така робота, безумовно, дає змогу оцінити та визначити необхідні заходи в організації діяльності закладу дошкільної освіти у воєнний час, а також спрогнозувати заходи, які будуть спрямовано на відродження дошкільної освіти нашого міста і, зокрема, нашого дитячого садка у повоєнний період.

Управлінська діяльність директора

У минулому 2022/2023 навчального року увага керівникабула зосереджена на збереженні майна закладу, вчасну організацію працівників, які перебували в місті, на визначення пошкоджень будівлі, території закладу, їх усунення; утримання будівлі та території в належному стані, прибирання території від битого скла, шиферу, іншого будівельного сміття; а також на використанні інтерактивних форм впливу на педагогічний процес з метою забезпечення якості дошкільної освіти в умовах дистанційного формату навчання під час війни.

Управлінські рішення та дії керівника в навчальному році були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності та мотивації педагогічного ко­лективу при виконанні річних завдань та пріоритетних напрямів роботи, зокрема на:

- упровадженні технологій та методик роботи дистанційного навчання;

- взаємодії з сім'єю в умовах дистанційного навчання під час війни, удосконаленні та оновленні підходів з розвитку партнерських відносин між дитсадком та сім'єю з врахуванням потреб кожної сім’ї, а також фіксації результів зворотного зв’язку з сім’ями для планування консультативної та методичної допомоги батькам з різних питань виховання дітей;

- організації заходів з підготовки реалізації проєктів в освітньому процесі, якими були охоплені діти, батьки, педагоги;

- поповненні та оновленні сайту закладу дошкільної освіти довідковим, інформаційним, просвітницьким матеріалами стосовно розвитку, виховання та навчання дошкільників.

 

          Заклад дошкільної освіти упродовж 2022/2023 навчального року чотири рази було пошкоджено будівлю та територію закладу (04.12.2022, 15.12.2022, 03.01.2023, 08.02.2023). Заміни потребують 49 металопластикових вікон, 8 зовнішніх металопластикових та 4 внутрішніх металопластикових дверей, суттєво постраждало асфальтове покриття внутрішнього подвір’я, дахи 7-и прогулянкових павільйонів тощо.

Керівником було надіслано проєктні пропозиції до «Проєкту відновлення Херсонської міської територіальної громади на 2023-2027 роки» щодо відновлення будівлі, території дитсадка, добудови до основної будівлі модульної захисної залізобетонної наземної споруди подвійного призначення місткістю до 200 осіб; подано і проектна пропозиція найпростішого захисного укриття, що є меншовартісною; а також надіслано пропозицію стосовно термомодернізації будівлі дитсадка. Маємо велику надію на те, що нашому місту допоможуть відновити його інфраструктуру, навчальні заклади, підприємства.

 Освітній процес було призупинено в дитячому садку і після початку війни, і з вересня 2022 року, бо заклад було захоплено окупаційною владою, проте, зв'язок з батьками та дітьми підтримувався.

 Наша держава тримала достойно удар країни-агресора рф, на державному рівні вирішувався процес підтримки працівників закладів освіти міста та забезпечувалося своєчасним та миттєвим законотворчим реагуванням на освітні виклики, що поставали в умовах продовження воєнного стану. Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» створив умови для відновлення якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану. Державні гарантії педагогічним працівникам визначила нова стаття 57-1 Закону України «Про освіту».

           Тому після його деокупації міста (11 листопада) поступово відновлювався освітній процес, працювати ми почали в дистанційному форматі.

 

Підвищення рівня організації освітнього процесу у ЗДО

З урахуванням реалій умов воєнного стану організація освітнього процесу в Дошкільному навчальному закладі-центрі розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради відбувалася з урахуванням безпекової ситуації за допомогою дистанційної форми роботи.

З січня місяця 2023 року педагоги продовжили надавати дітям освітні послуги на виконання листа МОНУ від 27.07.2022 № 1/8504-22 та методичних рекомендацій «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році».

Враховуючи вікові особливості дітей дошкільного віку, ключовою передумовою налагодження ефективного та дієвого освітнього процесу була партнерська взаємодія між батьками та педагогічним колективом.

Задля забезпечення ефективності комунікації з батьками, вихователями й усіма учасниками освітнього процесу, було обрано оптимальні для виконання кожного конкретного завдання канали комунікації, а саме:

  • розміщення на сайті ЗДО рекомендацій для батьків щодо роботи з дітьми, відповідно до їхнього віку;

  • створення спільнот із батьками, вихователями, психологами в соціальних мережах в групах Viber (вихователі Степанова В.В., Мартинова В.С., Заруцька С.М., Коломієць Ю.В., керівник музичний Трагерюк Я.Г., керівник гуртка Ребро К.О.);

  • використання електронних платформ Google Meet (вихователь Ткаченко І.М.),  Google Classroom (вихователі Іщенко Г.В., Скібіцька Є.І., Якушенко О.В.) з метою надання інформаційно-освітніх та психолого-педагогічних послуг відповідно до розкладу занять затвердженого директором закладу.

  • створено Google-диск, де зберігаються всі види роботи з освітньої діяльності закладу для здійснення вчасного контролю за роботою педагогів, а також для усунення недоробок  та упущень в плануванні та проведенні занять з дошкільниками.

У процесі організації освітньої діяльності в дистанційному форматі зверталася особлива увага на такі аспекти:

  1. Організація навчання педагогічних працівників з питань дистанційної роботи та надання їм методичної підтримки.

    З цією метою було проведено ряд заходів для педагогів, а саме:

- педагогічні ради: «Дистанційне навчання дошкільників в умовах воєнного стану», «Дотримання професійних компетентностей педагогами відповідно до вимог державного професійного стандарту»; «Підсумки роботи в навчальному 2022/2023 році»;

- майстер-клас «Алгорит створення відео-занять»;

  • педагогічні години «Особливості організації дистанційної роботи з дошкільниками», «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини»;

- круглий стіл для педагогів «Онлайн-ігри для дітей дошкільного віку»;

- тренінг для педагогів «Сім монстрів педагогічного вигорання», «Світ емоцій та почуттів дитини»;

- консультації «Google Classroom», «Особливості роботи на платформі Google Meet», «Відповідальність за порушення академічної доброчесності», «Формування соціально-громадянської компетентності у дітей дошкільного віку: основні завдання та шляхи їх реалізації», «Які орієнтири для розвитку комунікативних умінь дошкільників за ECERS-3 – міжнародною методикою оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО (за брошурою «Мовлення та грамотність»)», «Як формувати власну емоційну безпеку в умовах війни», «Як зберегти емоційне здоровя дітей в умовах війни», «Основні завдання літнього періоду в ЗДО: освітні та оздоровчі».

- щомісяця педагоги проводили самоаналіз проведеної роботи, характеризуючи позитивні та негативні моменти в спілкуванні з дітьми, власної педагогічної діяльності, взаємозв’язку та співпраці з батьками.

Професійна підготовка педагогічних працівників до роботи з дітьми дошкільного віку передбачає не тільки формування відповідних знань, а головне - формування особистісних якостей, які демонструють пластичність і мобільність професійних дій, здатність до збільшення різних варіантів запитань, які забезпечують активність дітей. Тому педагоги упродовж навчального року активно підвищували свій професійний рівень, за які отримували відповідні сертифікати, а саме:

  • «Фребелівська педагогіка в сучасній освіті: вимоги, тренди, перспективи» (13 педагогів);

  • «Фінансова грамотність змалечку «Афлатот» (3 педагогів);

  • Організація освітнього процесу для дітей дошкільного віку у змішаному форматі» (5 педагогів);

  • «Взаємодія педагогів у роботі з обдарованими дітьми» (3 педагогів);

  • «Створення інтерактивних ігрових завдань для дошкільників та учнів початкової школи за допомогою вебсервіса TinyTap» (1педагог);

  • «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» (13 педагогів);

  • «Перша домедична допомога в умовах війни» (13 педагогів);

  • «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» (13 педагогів);

  • «Навчальний курс із безпеки життя» (13 педагогів).

       Педагоги постійно вивчали новинки науково-методичної літератури, знайомилися з тематикою педагогічних інноваційних проблем, над якими працювали вихователі закладів дошкільної освіти міста, прослуховували семінари, вебінари, майстер-класи на платформах «Всеосвіта» та «НаУрок», а також вели планування своєї освітньої діяльності в Google-таблицях.

      Керівник гуртка «Весела англійська» Катерина Ребро надсилає власно розроблені відео-заняття на платформу Всеосвіта, за що отримала грамоту «За ефективне та безпечне використання інформаційних технологій в педагогічній діяльності та підвищення професійної компетентності» та подяку «За вміння збирати, опрацювати, зберігати та розповсюджувати інформацію, яка є корисною для освітнього процесу та вагомий внесок у розвиток найбільшої в Україні онлайн-бібліотеки методичних матеріалів».

 

2. Організація психолого-педагогічної підтримки та супровід усіх учасників освітнього процесу.

       З 14 березня 2022 року розпочав свою роботу кризовий центр психологічної служби Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради. Створений сайт кризового центра з рубриками: для батьків, для дітей, для педагогів і особлива рубрика ми з вами на зв’язку, де працівники психологічної служби додають відео заняття для дітей та відео консультації для батьків та педагогів. Практичний психолог Тетяна Савченко постійно інформувала батьків щодо допомоги дітям у подоланні негативних наслідків травмуючих подій та адаптації до нових обставин їхнього життя.

      Щодня оновлювалася інформація рубрик трьох напрямків для дітей, для батьків, для педагогів з метою вчасного їх інформування з актуальних питань (https://sites.google.com/view/savchenko-tanya/кризовий-центр).

За період роботи кризового центру було проведено 88 відео-заняття для дітей з метою поліпшення та стабілізації емоційного стану, зняття стресу та розслаблення м`язів, звернення уваги до свого тіла, загального розвитку дітей, переключення уваги дітей на цікаві ігрові заняття, дихальні вправи, розвитку логічного мислення, сприйняття, розвитку пам`яті, стабілізації емоційного стану дошкільнят та інше.

А також психологічною службою проведено 54 відео-консультації для батьків з різних питань з метою поліпшення та стабілізації емоційного стану, звернення уваги до свого тіла, активізації та підтримці внутрішнього ресурсу та інше.

        З початку навчального року запрацював додатково ютуб-канал. Посилання на ютуб-канал: https://www.youtube.com/@user-yd4jt6yu7m/videos

Наразі налічується 149 користувачів.

        За таку плідну та активну роботу Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» висловила подяку працівникам психологічної служби у системі освіти України, зокрема і практичному психологу дитсадка Тетяні Савченко,  за спільну роботу, творчий потенціал, віддану і продуктивну працю, активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, проявлену під час воєнних дій (наказ 04.08.2022 № 22.1/10-1038 «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України»).

Також практичний психолог Тетяна Савченко була нагороджена грамотою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, виявлену під час воєнних дій (наказ № 33 від 29.06.2022 «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України Грамотою, Подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»).

 

3. Систематичність організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.

Освітня діяльність здійснювалась відповідно до комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт» К.Крутій, за розділами «Особистість дитини», «Дитина в природному довкіллі», «Дитина у соціумі», «Дитина в світі культури», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини» та «Гра дитини». Щоденно вихователі надсилали батькам в соціальних мережах в групах Viber (вихователі Степанова В.В., Мартинова В.С., Заруцька С.М., Коломієць Ю.В., керівник музичний Трагерюк Я.Г., керівник гуртка Ребро К.О.); на електронні платформи Google Meet (вихователь Ткаченко І.М.) та  Google Classroom (вихователі Іщенко Г.В., Скібіцька Є.І., Якушенко О.В.), відео-заняття, залучаючи дітей до дидактичних, настільно-друкованих ігор, різних видів театрів, до малювання, поробок з паперу, роботи з пластиліном та природного матеріалу відповідно до розробленого розкладу занять, затвердженого директором дитсадка.

Останнього тижня кожного місяця педагоги, батьки та діти активно долучалися до творчого ART-проєкту «На крилах дитячої творчості» з тем: «Моя квітуча Україна», «Моя улюблена книжка», «Про безпеку треба дбати, щоб щасливими зростати». До відповідної теми педагоги надсилали цікаві та розвивальні відео-заняття, а діти з батьками проявили активний зворотній зв'язок, надсилаючи фото та відео з творчими розповідями дітей, сімейними співами українських пісень, малюнками та поробками.

З метою популяризації української мови, українських народних обрядів, звичаїв та традицій в ЗДО проведено тематичні Дні: «Української мови та писемності», «Зимові свята та розваги», «Веселої калити», «Вишиванка – душа нашого народу».

З метою розвитку спостережливості та допитливості розуму дитини, її прагнення до пізнання світу, розвитку всіх її пізнавальних здібностей, вміння винаходити, використовувати нестандартні рішення у важких ситуаціях в ЗДО було проведено тиждень «Експериментів та дослідів» в ході якого педагоги пропонували дітям цікаві відео з дослідами та експериментами з живою та неживою природою та отримували зворотній зв'язок з висновками дітей про проведений той чи інший дослід та експеримент.

У лютому та березні місяці педагогами було організовано «Поетичний марафон до дня народження  Лесі Українки та Тараса Шевченка» з метою популяризації творчості відомих українських поетів. Родини активно взяли участь – надіслали дитячі малюнки, відео з декламуванням дітей улюблених віршів напам’ять.

Для сприяння оздоровленню дітей, формуванню потреби у щоденних заняттях фізичними вправами, оптимізації рухової підготовленості дітей дошкільного віку проведено День здоров’я дітей «Здорова малеча», в ході якого педагоги запропонували малятам цікаві та розважальні відео з рухливими іграми та вправами, надали тематичні консультації для батьків.

Також в закладі дошкільної освіти було організовано та проведено День довкілля «Оберігаймо планету разом», під час якого проведено ряд заходів,  спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища (очищення водних джерел, озеленення територій) та поширення екологічних знань задля підвищення рівня екологічної свідомості вихованців.

До Тижня фінансової грамотності в дитсадку проведено міні-проєкт «Я хочу – мені треба» з проведенням ряду заходів:

  • тематичних занять «Навіщо потрібні гроші», «Крамниці», «Що можна купити за гроші?», «Національні гроші»;

  • тематичних консультацій для батьків «Економічне виховання дітей в сім’ї», «Знайомимо дошкільників з економікою», «Кишенькові гроші – користь і шкода для дитини».

  • дидактичних ігор «У магазин», «Хочу і потрібно», «Грошові знаки», «Професії», «У зарплату», «Розумні витрати», «Гроші - ціна», «Банк».

Така робота допомогла сформувати у дошкільнят поняття про гроші, просте розуміння того, як використовувати доступні ресурси, вміння встановлювати залежність між витратами та грошовими коштами, усвідомлювати важливість ощадливості, практичності, дбайливості.

На сайті дитячого садка розміщено інформацію про вище зазначені заходи: https://dnzpiramidka.wixsite.com/piramidka20.  

Проведення внутрішнього моніторингу оволодіння дітьми ключовими компетентностями  здійснювалось опосередковано (за участі вихователів і батьків) в групах старшого дошкільного віку. Результати досліджень  вказують на те, що у більшості випускників розвинене диференційоване сприймання, логічне мислення, володіння розумовими діями аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, групування необхідних для свідомого засвоєння знань про навколишній світ. Діти уміють розв’язувати нескладні логічні та математичні задачі, виділяти звуки, розрізняти просторові і кількісні відношення речей. Це свідчить про належний рівень готовності до навчання в школі.

Поряд з позитивними досягненнями в освітньої процесі залишається низка  нерозв’язаних проблем, які потребують подальшої роботи.

Так,  набуло вагомості питання виховання почуття цінності власного життя, власної безпеки,  навчання практичним вмінням застосовувати елементарні навички самозахисту та безпеки, вміння орієнтуватися та приймати рішення в складних надзвичайних ситуаціях. Залучення методик з безпеки життєдіяльності та технологій гуманістичного спрямування потребує подальшого використання в освітньому процесі закладу дошкільної освіти.   

Набуло гостроти питання і формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку. Важливо консолідувати зусилля педагогів і батьків для зміцнення національної ідентичності дітей як основи, яка виховує справжній патріотизм; сприяє формуванню у дітей позитивного образу своєї країни, утверджує активні позиції громадянина своєї країни, виховує ціннісне ставлення до своєї родини як частини свого народу, його історії, традицій, культури. Продовжувати удосконалювати форми, методи, види комунікаційної співпраці з батьками.

Беззаперечно, важливою складовою є мовлення дітей для розвитку їх пізнавальних процесів, свідомості, формування загальної картини світу, здатності до регуляції поведінки й діяльності. Необхідно посилити роботу з розвитку у дошкільників зв’язного мовлення, адже у більшості дітей сформовані  посередні, а іноді, слабкі навички користування рідною мовою. Адже питання української самоідентичності стоїть як ніколи гостро.

В умовах воєнного стану зазнала змін й організація роботи з кадрами, зокрема підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Проте, всі форми та види роботи з атестації педагогічних працівників переведено на дистанційний формат та успішно виконано. За результатами чергової атестації педагогічних працівників закладу дошкільної освіти Тетяні Савченко, практичному психологу, атестаційною комісією закладу дошкільної освіти присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії». Міська атестаційна комісія управління освіти Херсонської міської ради підтвердила відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої  категорії» директорці Тетяні Маценко.

 Виходячи з аналізу освітньої,  методичної роботи у 2022/2023 навчальному році та враховуючи потреби у розвитку, виховані та навчанні дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану, педагогічний колектив визначив основні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

 

  1. Формування мовленнєво-комунікативної компетентності дошкільників шляхом розвитку навичок спілкування рідною мовою, здатності до конструктивної партнерської взаємодії; 

  2. Виховання інтересу до цінностей українського народу, прояву патріотичних почуттів, готовності до посильної участі в подіях соціально-громадянського простору;

  3. Продовжити налагодження ефективної комунікації учасників освітнього процесу на засадах партнерських відносин між закладом дошкільної освіти та сімєю.

ХЕРСОНСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД–ЦЕНТР РОЗВИТКУ

ДИТИНИ № 20 «ПІРАМІДКА» ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

м. Херсон, 73003, вул. Небесної Сотні, буд. 11 А, тел. (0552) 22-48-52,

е-mail: piramidka20@ukr.net Код ЄДРПОУ 24114332

______08.06.2023___№  02-04/46_____

На №_____________ від_____________

 

Витяг із протоколу

загальних зборів колективу та батьків

Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20

«Пірамідка» Херсонської міської ради

 

від 08.06.2023                                                                                       № 2

Присутні: 76 осіб

Працівники ДНЗ-ЦРД № 20: 27 осіб

Батьки – 51 особа

Порядок денний:

  1. Звіт про діяльність керівника Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради в 2022/2023 навчальному році. Доповідач Тетяна МАЦЕНКО, директорка.

 

СЛУХАЛИ:

Директорку Тетяну Маценко, яка звітувала про управлінську діяльністьупродовж 2022/2023 навчального року, яку було зосереджено на збереженні майна дитсадка, вчасне реагування та організацію працівників, які перебували в місті, для визначення пошкоджень будівлі та їх усунення; утриманні території в належному стані, прибиранні території від битого скла, шиферу, іншого будівельного сміття; використанні інтерактивних форм впливу на педагогічний процес для забезпечення якості дошкільної освіти в умовах дистанційного формату навчання; удосконалення взаємодії з батьками щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.

ВИСТУПИЛИ:

1. Тетяна Щевчук, голова ради батьківського комітету, яка підтвердила, що управлінські рішення та дії директорки в 2022/2023 навчальному році були дійсно спрямовано здебільшого на забезпечення працездатності  та мотивації ко­лективу дитячого садка при виконанні річних завдань та пріоритетних напрямів роботи, зокрема на:

- співпраці з сім'єю в умовах дистанційного навчання під час війни, удосконаленні та оновленні підходів з розвитку партнерських відносин між дитсадком та сім'єю з врахуванням потреб кожної сім’ї;

- організації заходів з підготовки проєктів в освітньому процесі, якими були охоплені діти, батьки, педагоги.

2. Інна Ткаченко, вихователь, яка доповнила виступ Тетяни Шевчук про те, що батьки разом з педагогами поповнювали та оновлювали сайт дитсадка досягненнями дітей та спільно виконаними роботами.

 

УХВАЛИЛИ:

  1.  Діяльність упродовж 2022/2023 навчальнго року керівника Тетяни МАЦЕНКО, директорки Дошкільного навчального закладу-центра розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради, вважати здійсненою на достатньому рівні роботи.

 

Голова загальних зборів працівників

та батьків ДНЗ-ЦРД № 20                                                  Тетяна МАЦЕНКО

 

Голова ради батьківського комітету

ДНЗ – ЦРД № 20 «Пірамідка»                                           Тетяна ШЕВЧУК

 

Секретар загальних зборів                                                 Тетяна ГРИНИШЕНА

bottom of page